Zaaranżowanie pokoju dziecięcego w sposób zarówno tani, jak i interesujący dla młodego człowieka- czy to w ogóle jest możliwe?

Posted on 18/08/2017 9:19am

Wielu specjalistów ze świata aranżacji wnętrz twierdzi, że proces ten to niesamowicie trudny kompromis między naszymi upodobaniami, a funkcjonalnością. Kwestia przedstawia się w szczególności kłopotliwe w pomieszczeniach takich jak na przykład łazienka, kuchnia, czy właśnie pokój dla dzieci. Jest to znacznie trudniejsze od aranżowania salonu, jednak rzecz jasna nie oznacza to, iż jest to nie do zrobienia.

kolorowy pokój dziecięcy
Author: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej problematycznych kwestii w temacie aranżowania pomieszczenia dla dzieci jest z pewnością oświetlenie - lampy biurkowe. Musimy bowiem zadbać o rzeczy takie jak na przykład: lampki nocne dla dzieci, jak również lampy biurkowe. To jednak zaledwie początek, gdyż światła udekorowane różnobarwnymi postaciami z kreskówek, które zwykle wpadają w oko naszym pociechom, są również o wiele droższe niż dla przykładu oświetlenie kuchenne. Jednakże z pewnością nie jest to powód do paniki, bo w sieci on-line istnieje ogrom stron z wiadomościami jak własnoręcznie ozdobić lampki nocne dla dzieci niedrogo i ciekawie. Co więcej możemy to zrobić z pomocą naszych pociech, co sprawi, że spędzimy z nimi dzień miło i co najważniejsze, kreatywnie. Jednakże sprawą, najbardziej problematyczną, podczas aranżacji wnętrz dziecięcych, w szczególności, gdy pociechy miały już przyjemność zacząć swoją przygodę z edukacja, są lampy biurkowe. Różnorakie badania jednoznacznie wskazują bowiem, że przy braku dobrego oświetlenia wyniki w szkole naszych dzieci mogą się znacznie pogorszyć. Co więcej może to także mieć negatywne skutki na ich oczy, które przy marnej lampce będą się wytężać. Dlatego też być może warto nie starać się oszczędzić w tej kwestii za wszelką cenę, gdyż istnieją pokoje, w których takie starania nie będą miały negatywnego wpływu - oświetlenie kuchenne jest niezbędne.Śmiejące się dziecko
Author: Brian Fagan
Source: http://www.flickr.com
Wiele przesłanek potwierdza bowiem, że tańsze oświetlenie kuchenne w wielu przypadkach nie odróżnia się od tego znacznie droższego, więc z czystym sumieniem możemy tu uratować tu nasz zamęczany aranżacją mieszkania portfel. Pewne jest, iż urządzenie mieszkania to szczególnie ciężkie wyzwanie, które co rusz przyprawia nam nowych kłopotów, z którymi jakoś musimy się uporać - lampki nocne dla dzieci. Musimy bowiem mieć w pamięci, iż jest to jeden z niewielu momentów, w którym możemy przelać swą osobowość na rzeczywistość, jaka nas otacza.

Tags: dzieci, proces, portfel