W podobnej przestrzeni trzeba dbać o maksymalny komfort oraz zastosować dobre wyposażenie

Posted on 08/02/2019 7:19am

Toalety publiczne to przestrzeń, z której korzystają różne osoby, nie wszystkie są całkiem sprawne. Przez to należy zadbać o te pomieszczenia oraz zapewnić w nich takie warunki, aby każdy mógł korzystać z ich funkcji bez żadnego kłopotu.
Toalety publiczne napotyka się w różnych obiektach

publiczna toaleta
Source: pixabay.com
W większości obiektów handlowych i komercyjnych nie ma się problemów z dostępem do publicznych toalet. W większości przypadków jest ich wystarczająco dużo, by zapewnić wszystkim osobom warunki dogodnego korzystania z łazienki bez konieczności stania w kolejce. Ciągle jednakże bywa tak, że nie wszystkie toalety publiczne są dostosowane do wymagań osób niepełnosprawnych lub matek z malutkimi dziećmi. To znaczące utrudnienie dla takich osób, ponieważ nie mogą skorzystać z toalety w godziwych warunkach, albo w ogóle muszą poszukiwać innego obiektu. Wyposażenie toalet publicznych powinno zostać przystosowane do potrzeb różnych osób, nie tylko tych zdrowych i w pełni sprawnych.

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej komfort korzystania z łazienki posiada nieco inny wymiar, niż dzieje się to w sytuacji osoby sprawnej. Podobna toaleta powinna być aranżowana trochę inaczej, tak by sprostać wymaganiom osoby niepełnosprawnej. Ważne jest, żeby posiadała na tyle szerokie wejście, by udało się przez nie wjechać na wózku inwalidzkim. Przy ubikacjach albo umywalkach powinny znajdować się uchwyty dla niepełnosprawnych. Przydatnym elementem okazuje się również przycisk alarmowy, jakim osoba niepełnosprawna ma szansę w razie trudności wezwać pomocy. Zobacz: solidne wyposażenie toalet publicznych.
Komfortowy pokoik dla mamy z dzieckiem

toaleta publiczna
Source: pixabay.com
Dogodnych warunków potrzebują również maluchy. Coraz częściej w toaletach publicznych można spotkać odrębne pomieszczenia, w których matki mają szansę przebrać, przewinąć, jak również nakarmić dziecko. Podobne pomieszczenie powinno być wyposażone w specjalne stanowisko do przewijania, wyposażone w elementy zabezpieczające, na przykład pasy. Przydatne będzie też krzesełko, na którym matka może wygodnie usiąść, gdy karmi maluszka, jak również niewielki brodzik, gdzie można dziecko umyć. Korzystnie, jeśli w toaletach publicznych mieszczą się także małe kabiny z sedesami dostosowanymi wielkościami do małych dzieci, gdyż nie każde sięga normalnych sanitariatów. Tutaj więcej: opis.

Tags: komfort, toalety, maluchy, wygoda, maluszki