W ostatnim czasie możemy dostrzec znaczne zmiany w aranżacji wnętrz - do łask wraca drewno, ale drewno rozumiane w specyficzny sposób

Posted on 17/09/2021 3:26pm

Dawniej drewno było jednym z najczęściej używanych elementów do aranżacji wnętrz. Następnie tendencja się odwróciła i modne było szkło i metal. Obecnie drewno ponownie świeci triumfy, ale jest to już odmienny styl oraz inny pomysł na ten materiał.


Jeżeli kochamy ciepło, które zapewnia drewno we Wnętrzach i przy okaji lubimy surowy styl, to jest to najlepszy czas dla nas.


noc
Author: NOWY STYL GROUP
Source: NOWY STYL GROUP


grzejniki łazienkowe
Author: Purmo
Source: Purmo


reklama
Author: Biuro Kwiatowe Holandia


Teraz na rynku designu wnętrz panuje moda na nieobrobione drewno, które perfekcyjnie łączy się z industrialnym wystrojem mieszkań.

Jeśli spodobały Ci się elementy owego wpisu, to do zobaczenia (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/) jest też następna strona, gdzie odkryjesz masę detali na ten temat.

Drewno najczęściej nie jest już delikatne i skrupulatnie przygotowywane do obróbki. Po prostu wyłącznie się je poleruje oraz bejcuje. To sprawia, że widzimy wszystkie sęki. Jesteśmy prawie jak w tartaku. Ten rodzaj drewna woli prostotę oraz minimalizm. Świetnie wygląda zatem dla przykładu w pokojach, gdzie jest niewiele rzeczy. W sypialni rewelacyjnie sprawdzi się jako zagłówek. Dla tych, którzy lubią japońskie aranżacje, świetnym planem będzie płyta położona na panelach pod materacem. Zastąpi ona normalne łóżko (zobacz łóżko drewniane 180x200) z nogami. Jeżeli ciekawi nas płyta stolarska sosna wydaje się być dobrym wyborem. Ma ciepły odcień i idealnie pasuje do metalu albo szkła. Mamy możliwość też stworzyć z niej piękne półki w salonie albo blat w kuchni.
Warto pamiętać, że płyta jest przeznaczona do użytkowania w warunkach bez wilgoci i jeżeli będziemy dbać o nią, to przez wiele lat będzie wyglądała jak nowa. Musimy ją tylko co jakiś czas pomalować specjalnym lakierem.

Tags: drewno, Wnętrza, Kolor, czas