W jaki sposób urządzić sypialnię, abyśmy czuli się w niej naprawdę dobrze? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

Posted on 05/06/2019 12:20am

Pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, lecz w łóżku spędzamy nawet jedną trzecią życia. W sypialni nie tylko śpimy, lecz również odpoczywamy, relaksujemy się oraz spędzamy miłe wieczory. Z tego powodu też na pewno warto zatroszczyć się o to, by nasza sypialnia faktycznie stałą się przytulnym, dobrze urządzonym miejscem.
materac
Author: Agata Meble
Source: Agata Meble
Rzadko się zdarza, aby sypialnia pełniła funkcję tylko sypialną. Dość często jest to pomieszczenie, w jakim pracujemy. W łóżku jednocześnie lubimy obejrzeć jakiś film, czytać czy się uczyć. Co prawda nie jest to zbyt dobre miejsce na te czynności, lecz jak nie jesteśmy w stanie z nich zrezygnować, to przed urządzeniem sypialni powinniśmy brać je pod uwagę. Powinniśmy więc wybrać jak najbardziej wygodne łóżko, jakie posłuży nie tylko do spania, lecz także do wspominanych czynności.Najczęściej polecany jest materac kieszeniowy i nie powinno to dziwić, gdyż rzeczywiście jest wygodny jak również sprawdza się u wielu osób. By jednak był bardzo wygodny zainwestujemy w dobry model, jaki będzie posiadał też optymalne rozmiary, przykładowo materac 90x200.

Trzeba natomiast pamiętać o innych kwestiach, jak to przykładowo gdzie odłożyć książkę, jaką z reguły czytamy przed snem, trzeba
materac
Author: Fabryka materacy Janpol
Source: Fabryka materacy Janpol
też pamiętać o dobrym oświetleniu w czasie lektury, które jednakowoż nie będzie przeszkadzało naszemu partnerowi, jaki śpi z nami. Okna sypialni powinny wychodzić na wschód, gdyż dzięki temu będzie nas budziło poranne słońce. Jeżeli jednak lubimy pospać, to lepiej ulokować sypialnie w innej części domu. Kolory wpływają na nasze samopoczucie, szczególnie w sypialni jest to ważne. W sypialni kolory powinny nas uspokajać, działać na nas kojąco - wygodny materac kieszeniowy.

Sprawdzają się wiec chłodniejsze, czyste barwy, jak zieleń czy fiolet. No i przy tym pamiętajmy o dodatkach. Przez odpowiednie ich dopasowanie możemy całkiem odmienić nastrój wnętrza. Świetnym rozwiązaniem będą zapewne dwa lub nawet trzy zestawy pościeli i zasłon. Inne światło wpada bowiem do sypialni w okresie letnim, innego rodzaju w zimę. Grube zasłony, jakie dadzą nam możliwość pospać dłużej w lecie, w czasie zimy będą nam opóźniały wstawanie w ciemny, zimowy poranek.

Tags: sypialnia, zasłony