W jaki sposób możecie zastosować szklane materiały w wykończeniu swojego mieszkania?

Posted on 30/03/2019 7:44am

Szkło to tworzywo wynalezione bardzo dawno temu, a z powodzeniem używanym również na dzień dzisiejszy. Sposobów wykorzystania szkła jest bardzo dużo, w pierwszej kolejności nasuwają się przykładowo naczynia ze szkła służące przykładowo do spożywania napojów.


Szklana filiżanka
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Szkło jest chętnie używane ze względu na swoje właściwości, z których na pierwszym miejscu znajduje się jego przejrzystość.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę - kliknij po szczegóły (http://www.szklarz.net/galeria/lustra-szklane/) w ten link i rozkoszuj się tekstem.

Ta właściwość zresztą jest stosowana w szybach okiennych, które w dawnych czasach były wykonywane z zupełnie odmiennych materiałów. Szczególne walory estetyczne posiada szkło kryształowe, które wytwarzane jest z wykorzystaniem trochę odmiennych sposobów niż zwykłe szkło. Z tego szkła też produkowane są lustra i inne tego rodzaju tafle, takie jak na przykład chętnie wykorzystywane lustra weneckie. Generalnie technologia produkcji szkła jest nieskomplikowana, a istotną rolę odgrywa w niej wytworzenie wysokich temperatur. Najbardziej istotnym składnikiem masy szklanej jest miałki piasek.

Szkło do kuchni i łazienki
Ostatnio moda przyniosła nowe sposoby wykorzystania szkła. Obecnie coraz częściej można znaleźć kuchnie, gdzie w miejsce chętnie stosowanych kiedyś kafelek zastosowano tak zwane lakierowanie szkło. Są to specjalne duże płyty ze szkła,
Szklane półmiski
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
pełniące w sumie tę samą funkcję, którą spełniają kafelki. Jest to więc funkcja polegająca na ochronie, a także ze względu na różnorodność dostępnych wzorów i kolorów funkcja dekoracyjna. Z kolei w łazienkach chętnie wykorzystuje się także tego rodzaju szkło, ale przede wszystkim lustra, które są pomocne w realizowaniu zwykłych czynności higienicznych. Poza tym w dalszym ciągu bardzo popularne są kabiny prysznicowe o ściankach wykonanych z matowego szkła.

W jakich miejscach kupować produkty ze szkła?
Na terenie Polski funkcjonuje bardzo wiele sklepów, w których oferowane są rozmaite produkty szklane. Tego rodzaju centrum szkła oferuje różnego rodzaju płyty i tafle ze szkła, zarówno te lustrzane jak i przejrzyste. Ponadto naczynia ze szkła dostępne są w wielkiej liczbie sklepów, przykładowo w supermarketach o charakterze ogólnym. Ogólnie szkło można również kupić w miejscach, gdzie jest wytwarzane, a więc przykładowo w sklepach umiejscowionych przy hutach szkła.

Tags: kuchnie, kabiny prysznicowe, szkła, lustra weneckie