Urządzamy mieszkanie – jakiego rodzaju lampy najlepiej kupić?

Posted on 05/10/2019 7:53am

Bez żadnej lampy bardzo trudno nam wyobrazić sobie choćby skromne mieszkanie. W każdym mieszkaniu dostrzec można co najmniej jedną lampę, może ona być wiszącą lub też stojącą. Jaką jednak lampę zakupić, kiedy planujemy wykorzystać ją do aranżacji mieszkania?

lampa wisząca
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Wybór rodzajów lamp jest wielki. Są wśród nich nowoczesne lampy sufitowe, ciekawe lampki nocne dla dzieci, charakteryzujące się ciekawym wyglądem nowoczesne lampy stojące. Oferowane nowoczesne lampy sufitowe bardzo często pełnią funkcję głównego oświetlenia w pokoju dziennym, kuchni czy przedpokoju (gdzie znajdę nowoczesne lampy sufitowe). Ale w tych samych wnętrzach wymagane są także dodatkowe źródła światła. W salonie rewelacyjnie sprawdzą się nowoczesne lampy stojące. Lampy stojące określane są również lampami podłogowymi. W pokoju dziennym nie pełnią one funkcji oświetlenia najważniejszego, służą jedynie do wyznaczenia oddzielnych miejsc w pokoju dziennym: kącika wypoczynkowego, kącika do oglądania telewizji, miejsca w którym będziemy czytać książki. Wybierają lampę sufitową czy też stojącą, zwrócić należy uwagę, w jaki stylu urządziliśmy pokój. Przy kupnie lamp istotna jest chociażby kolorystyka wnętrza.Lampy mało popularne
Author: a_flama
Source: http://www.flickr.com/photos/a_flama/3952382550/
Innego źródła światła potrzebujemy w dziecięcym pokoju. Lampka nocna powinna znaleźć się w pokoju każdego malucha, a zwłaszcza w pokoju dziecka, które boi się lub nie lubi zasypiać w ciemnym pokoju. Lampki nocne dla dzieci koniecznie muszą być dobierane odpowiednio do wieku pociechy - (artykuł). Dla maluchów można wybrać lampki przytulanki. Takie lampki grają bardzo przyjemne dla malucha melodie, przy takiej lampce każdy maluch zasypia bar ze sobą do łóżeczka. Są one dostępne w rozmaitych kształtach, znaczna liczba tych lampek ma kształt najróżniejszych zwierzątek. Oczywiście powinno się stawiać na lampki, które emitują wyjątkowo delikatne światło. Takie światło da dziecku poczucie bezpieczeństwa, ale nie wpływie na ciągłość snu. Maluchom z pewnością spodobają się nocne lampki, które wydzielają kolorowe światło - lampki nocne dla dzieci. Maluchom bez wątpienia przypadną do gustu także lampki z rozpoznawanymi postaciami z bajek, lampki o ciekawych kształtach. Dostępne dzisiaj modele lampek dla dzieci to lampki mające projektor oraz pozytywkę. Z całą pewnością są to ciekawe modele lampek, które spodobają się każdemu maluchowi.

Tags: mieszkanie, światło, kształt