Twoje dziecko może poczuć się w swojej przestrzeni, jak w świecie fantazji

Posted on 18/02/2021 7:45am

Postacie umiłowanych dziecięcych filmów animowanych - Avangers, Spider-Man, Kubuś Puchatek czy Piraci z Karaibów, zwierzęta - dzikie i udomowione, księżniczki i rycerze, piłkarze, kosmonauci i samochody. W latach 90-tych takie fototapety były marzeniem wielu dzieci a jeśli już znalazły się na ścianie, były oznaką wpływów i majętności.


pokój dziecka
Author: Kids Town
Source: www.kidstown.pl
Nie każdy mógł mieć w mieszkaniu taki luksus. Początkowo fotoobrazy na ścianę, przywożone były do nas z Niemiec. Rozwinięte technologie druku wielkoformatowego, umożliwiały drukowanie, naprawdę dużych plakatów. Mimo to jakość ówczesnych tapet z nadrukowaną fotografią, miała sporo mankamentów. Kiepskie wykonanie i tak naprawdę jarmarczne wzory sprawiły, że fototapety niemal natychmiast z przeboju stały się kiczem. Fototapeta odeszła w zapomnienie na długi czas.

Kierunki w urządzaniu i meblowaniu przestrzeni mieszkalnej, przeobrażają się niemal tak szybko jak te modowe czy w urodzie. Producenci ciągle zasypują nas nowymi pomysłami, a wśród nich nie brakuje też tych dla dzieci i młodzieży. Teraz, po długim czasie nieobecności, drugą młodość w modzie wnętrzarskiej przeżywa m.in.fototapety dziecięce. Projektanci wnętrz i architekci również wykorzystują fototapetę przy projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Przy projektowaniu czterech ścian dla dziecka nie potrzebujemy opierać tylko na klasycznych tapetach czy podstawowych kolorach farb. Wskazane jest niekiedy dać się ponieść swojej wyobraźni i we współpracy z dzieckiem stworzyć pokój w taki sposób, by dać mu radość. Może stworzymy wówczas niepowtarzalne wnętrze, w którym nasze dziecko będzie czuło się naturalnie i szczęśliwie.

Pokój dziecka, naklejki ze zwierzętami
Author: Kids Town
Source: www.kidstown.pl
Wyklejenie dziecięcego pokoju bajkowym światem stworów, przeróżnych postaci, przesympatycznych zwierząt sprawi, że nasze dziecko będzie mogło zafunkcjonować w swojej ulubionej przestrzeni i poczuć się jak w najukochańszej bajce.

Czy dodatkowe wiadomości dotyczące opisywanej tutaj kwestii będą dla Ciebie wartościowe? Jeżeli tak, kliknij ten link - to wiarygodne omówienie (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/).

Pomieszczenie dziecka, z pewnością będzie bardziej przyjazne. Poza wyborem motywu przewodniego na fototapecie, pozostaje jeszcze wybór tworzywa, z którego będzie ona wykonana - może to być włókno szklane, fototapeta tekstylna, winylowa lub z papieru. Dzisiaj najdoskonalsze są fotoobrazy wykonane na pokładzie flizelinowym. Fototapety do pokoju na podkładzie flizelinowym posiadają wiele mocnych stron, są łatwe w montażu, mają właściwości zakrywające drobne nierówności, nie marszczą się pod działaniem kleju, tłumią hałas, polepszają izolację cieplną ściany jak również są łatwe do usunięcia.

Tags: wnętrze, ściany, wydruk, fotoobrazy