Tapetujemy gniazdko

Posted on 11/04/2019 7:40am

Tak już jest, iż większości z panów nie przyjdzie samo do głowy aby cokolwiek ulepszać w swym najbliższym środowisku. Nie biorę w tej chwili pod uwagę żadnych niewielkich zmian typu: nowy telewizor, zestaw stereo czy telefon komórkowy, gdyż to są drobnostki nie warte nawet wspomnienia. Mam raczej na myśli to, iż nie wprowadzi on przemian mających wpływ na luksus mieszkania, a już na pewno nie zwróci uwagi na ściany. Dopiero pojawienie się kobiety wszystko zmienia.
kwiaty
Author: Angela Redmon
Source: http://www.flickr.com
Ni stąd ni zowąd ważkim staje się prezencja stołu, stara kanapa niejako traci na swoich plusach i podejrzewamy że konieczna staje się jej wymiana bądź przynajmniej przemalowanie mieszkania. Nie olśniło naszego mężczyzny że po prostu to druga połowa wytyka mu dotychczas nie spostrzegane szczególiki. I chcąc nie chcąc trzeba skupić uwagę na tym, które wybrać fototapety na ścianę - a to nie będzie prosta czynność. Bogactwo wzorów może przyprawić o ból głowy.


Oczywiście nie może być tak iż tylko fototapety na ścianę kłaść będziemy, ponieważ od nadmiaru dobra będzie nas bolała głowa po pewnym czasie, a przecie w domku przed wszystkim mamy odpoczywać po nierzadko trudnym dniu pracy. Należy więc znaleźć złoty środek między kolorem a jego brakiem, bałaganem a harmonią. Dobrym projektem jest połączenie jednokolorowych tapet z jednym pasmem fototapety kwiaty, dajmy na to w środkowej części ściany. Tutaj piękne przykłady: .
Niewątpliwie odcień ścian musi zostać dopasowany do kierunku w którym ma zostać odświeżone nasze pomieszczenie, lecz tu niechybnie instrukcje wyda piękniejsza połówka.

Jeżeli jesteś zdania, że rozważana tu tematyka jest interesująca, zobacz jeszcze więcej na portalu, który też proponuje podobne materiały.

My mężczyźni musimy zająć się raczej stroną techniczną, a ta również do prostych nie należy. Pod uwagę musimy wziąć czy wcześniej kładzione były fototapety na ścianę, jeżeli tak i ściana jest gładka starcza nieduży nakład pracy.


kwiaty
Author: Lynda
Source: http://www.flickr.com
Gorzej kiedy ściana była malowana wcześniej parokrotnie, wtedy potrzebne może być jej wyrównywanie za pomocą gładzi i gipsu nim położymy wyselekcjonowane przez nas wzory. Niemałe znaczenie ma pora w której przeprowadzamy tapetowanie. Obeznani zawodowcy podobnych robót raczej unikają w czasie później jesieni i zimy z powodu niskich temperatur, bowiem kleje do tapetowania zawierają w swym składzie wodę.

Tags: wnętrze, ściany, fototapety, pomieszczenie