Specjalnie opracowane terapie małżeńskie dla związków będących w kryzysowej sytuacji

Posted on 05/03/2021 8:16am

Wyłącznie specjalne psychoterapie małżeństw mogą być odpowiednie dla związków pozostających w kryzysie. Takie małżeństwa albowiem nie są w stanie już same radzić sobie z tym, co je spotkało. Będą potrzebować kogokolwiek z zewnątrz, kto nakieruje akcent na to, jak należy się zachowywać. A pewne wzory prawidłowych zachowań ma szansę ukazać tylko obiektywny terapeuta.
terapia
Author: Nantes
Source: http://www.nantes.pl
W związku z tym, jeżeli para decyduje się na skorzystanie z pomocy u takiego profesjonalisty to powinna początkowo zdecydować się na to, żeby poszukiwać eksperta, który wyspecjalizowany jest bezpośrednio w psychoterapii par. Musi być to osoba obca dla małżonków, ponieważ wyłącznie w takiej sytuacji okaże się neutralna. W trakcie pierwszego spotkania z takim psychologiem para dowie się, co powinna poprawić, gdy chodzi o poprawę wzorców zachowania - warszawska psycholog Bożena Jakubowska.

Terapeuta będzie zobowiązany sformułować sens sytuacji kryzysowej a także wskaże na hipotetyczne powody jego pojawienia się. Po tym można poznać gabinet psychologiczny Warszawa, że będzie ustalony kontrakt pomiędzy małżeństwem i psychoterapeutą. Dotyczyć będzie on ilości spotkań, czasu trwania sesji z terapeutą, a także ich tematyki - więcej.
Każda bez wyjątku terapia małżeńska poprowadzona jest w odwołaniu do jakiegoś nurtu psychologii i psychoterapeuta Psychoterapeuta Gdynia powinien wybrać ten, jaki doskonale będzie dostosowany pod potrzeby skierowanych do niego małżonków.
psycholog
Source: http://www.sxc.hu/
Jeżeli zaś czuje on, że nie będzie w stanie poradzić sobie z problemami tej pary to powinien myśleć o zgłoszeniu jej do innego specjalisty bądź na mediacje małżeńskie. Rozsądnie będzie wyznaczyć już na samym początku zdrowe style komunikowania się w trakcie sesji terapeutycznych. Małżonkowie muszą czuć się komfortowo, jednak powinni również przy tym uszanować siebie wzajemnie i psychologa.

Niedopuszczalne będzie, żeby któryś z małżonków miał chęć zjednywać sobie psychoterapeutę i wymagać od niego, by opowiadał się za jakąś stroną zaangażowaną w konflikt. Poza tym, sam psychoterapeuta zobligowany jest być niezaangażowanym. Tylko ta terapia, jaka jest poprowadzona w odniesieniu do opisanych zasad będzie mieć szanse powodzenia. Specjalnie opracowane psychoterapie małżeństw dla par będących w kryzysowej sytuacji są teraz wyjątkowo cenione. Ludzie przełamują wstyd i na pewno opłaca się skorzystać z takiej pomocy, jeśli wywnioskujemy, że sami jej będziemy potrzebować. Należy tylko chcieć polepszenia relacji. I zdecydować się na dobrego psychoterapeutę.

Tags: małżeństwo, psychoterapia, mediacje