Smaki dla fanów herbaty

Posted on 22/06/2018 5:12am

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby kawy, tak zwanej małej czarnej lub też choćby nie gustowałaby w jakiejś herbacie. Oczywiście możemy pić zwykłą herbatę albo degustować taką z dodatkami i przeróżnymi przyprawami. Podobnie jest z kawą, możemy pić zwykłą czarną czy z śmietanką albo zdecydujemy się na taką z przeróżnymi dodatkami czy o różnych smakach jak również z przyprawami. Jeżeli mocno lubimy na ten przykład herbatkę, to świetnie wiedzieć, iż oprócz owej tradycyjnej czarnej, istnieje również duża grupa takich mieszanek, których mogliśmy nigdy nie pić lub nawet o nich nie usłyszeliśmy.

kawa
Author: VillageHero
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejsza jest rzecz jasna czarna jak również biała. Już te obie herbatki można napotkać w przeróżnych kombinacjach i z przeróżnymi dodatkami. Prócz tradycyjnych owoców, do takich herbat dodawane są też przyprawy czy też na przykład skórka pomarańczy lub cytrynowa a nawet limonki i grejpfruta. Rzecz jasna oprócz tych rodzajów możemy popróbować czerwonej lampki (witryna internetowa) rzecz jasna owocowych czy nawet tych, jakie mają działanie prozdrowotne, mianowicie z ziołami.Dobrze także wiedzieć, że prócz tych zwyczajnych mieszanek, jakie otrzymamy w każdym sklepie czy markecie są także takie, które kosztują trochę więcej, ale są przygotowane przez firmy, działające w tej branży kilkadziesiąt lat i mogą się poszczycić dobrą renomą oraz popularnymi produktami. Jedną z takich firm jest harney & sons, spółka działająca od 1983 roku i oferuje mieszanki herbat najwyższej jakości, od owych klasycznych poprzez znane oświetlenie (zobacz więcej informacji) nawet vintage .

herbata
Source: pixabay.com
Towar takowej firmy zakupimy w specjalnym blaszanym pudełeczku z logo, co pozwala nam właściwie przechować tę herbatkę oraz być pewnym, że nawet po miesiącu będzie ona miała swój indywidualny aromat. Jednakże dla tych osób, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez małej kawki z odrobinką śmietanki albo i bez, również można zaproponować sporo gatunków kawy a także sposobów jej przygotowywania. Dosyć popularna jest kawka rozpuszczalna, której sporym plusem jest prędkość przygotowania i to, iż możemy ją pić niemal od razu po zalaniu wodą. Rzecz jasna są osoby, które piją kawę mieloną tylko młynkiem hario skerton, ponieważ nie wyobrażają sobie napoju, który nie będzie wcześniej zmielony, a później podany w określony sposób .

Tags: aromat, limonki, skórka