Schody drewniane - warianty oraz instalacja

Posted on 25/05/2022 9:49am

W jednorodzinnych domach nadzwyczaj interesujące i często stosowane są drewniane schody. Prócz właściwości funkcjonalnych spełniają też istotną rolę w aranżowaniu wnętrza domu.


Jeśli w naszym mieszkaniu mają się znaleźć schody, powinniśmy zdecydować o tym gdzie będą ulokowane oraz jak dużo miejsca możemy na nie określić.


W dzisiejszych projektach sporadycznie spotyka się klatkę schodową.użyteczna propozycja - odwieź wwwZazwyczaj architekci lokują schody w holu bądź w pokoju dziennym. Z jakiego powodu tak znaczący jest ich układ oraz wykończenie - Pomagier.eu. Jako niezmienny element wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na stylu oraz wyglądzie całego pomieszczenia. Między innymi stąd drewno, jako surowiec ogromnie rozmaity, naturalny oraz efektowny i równolegle trwały jest tak często wybierane jako surowiec do zrealizowania schodów. Takie schody bez trudu stworzy stolarz wrocław.
PCV
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com


Schody drewniane realizuje się z drewna rodzimego liściastych drzew: klonu, brzozy, orzecha i z odmian egotycznych. Te ostatnie są niestety kilkadziesiąt procent droższe, rzadko wykorzystywane jest drewno iglaste, przeważnie sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie musi odpowiadać przynajmniej II klasie jakości. Wszelkie innych fragmenty nośne schodów przynależy robić wyłącznie z drewna liściastego klasy I. Materiał winien mieć gęsto rozmieszczone słoje.

Planujesz zdobyć inne dane na opisywany temat? Na pewno notka z witryny (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/o-nas) również je ma, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je dokładnie.

Drewno musi być suche (wilgotność poniżej 8-12%), bez wad. Stopnie wykonuje się albo z drewna litego, albo warstwowo klejonego.


Albowiem drewno stosowane na schody powinno być nadzwyczaj dobre gatunkowo, częstokroć zastępuje się je prefabrykatami. Są pośród nich płyty z litego drewna klejonego na styk albo niektóre rodzaje sklejki -> we Wrocławiu korzystam tyko z tych usług stolarskich. Nie jest dozwolone z kolei używać listwowych stolarskich płyt Sprawdź już dziś usługi stolarskie Wrocław.

Tags: schody, domu, surowiec, wykończenie