Rolety , a więc dekoracja okna w pokoju naszej pociechy

Posted on 28/06/2019 5:27pm

Fantastycznym sposobem na praktyczną dekorację w pokoju dziecięcym są rolety na okna. Wybierając odpowiedni wzór można stworzyć baśniowy nastrój, a równocześnie zwiększyć komfort przyciemniając wnętrze. W tak barwnie zaaranżowanym pokoju malec będzie o wiele lepiej wypoczywał.
W dodatku, przyciemniając wnętrze stworzymy bardziej komfortowe warunki do drzemki. Oto kilka wskazówek jaką roletę wybrać w przypadku pokoiku dziecka.

rolety
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
Musimy mieć na uwadze, by roleta, którą chcemy zainstalować w pokoju dziecka nie tylko ładnie się prezentowała, lecz także była praktyczna. To jednak nie problem. Współcześnie bowiem dostępne są wybirze rolety dziecięce, które perfekcyjnie sprawdzą się nawet w pokoikach najbardziej wybrednych dzieci. Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć na przykład roletę z wybranym przez pociechę obrazkiem. Rolety mogą być barwne i wykonane z pięknych materiałów. Szeroka oferta wzorów jest niemal nieograniczona, przez co łatwo znajdziemy roletę zgodną z ulubionymi motywami naszego dziecka i bez wysiłku dopasujemy dekorację okna do stylistyki wyposażenia.

Producenci oferują rolety dziecięce - -> przejdź, które można łatwo wyczyścić na oknie lub zdjąć wyprać. Rolety z tworzywa syntetycznego możemy czyścić za pomocą wody i bezpiecznych dla maluchów łagodnych środków czyszczących. Jeżeli natomiast wybieramy roletę z tkaniny, to musi być ona uszyta z materiału, który będzie można prać w 60 stopniach, ponieważ tyko w tak wysokiej temperaturze usuniemy bakterie oraz alergeny. Dodatkowym plusem będzie niepalność materiału.
Ze względów bezpieczeństwa radzi się również, aby wspomniane dekoracje projektować tylko do wysokości parapetu. Powinno się też zwrócić uwagę czy w zasięgu dziecka nie zwisają sznurki, które malec mógłby pociągnąć, bądź się zaplątać się w nie. Odpowiednim rozwiązaniem może być roleta typu sprężynowego, czyli taka, która ma niewielki uchwyt wyłącznie w dolnej krawędzi.

Tags: pokój, wnętrze, okno, dekoracje, pokoje, rolety, rolety okienne, Roleta okienna, pomieszczenie, fotoroleta, dekoracja pokoju, rolety na okna