Projektowanie wnętrza nie jest aż tak proste jakim się wydaje

Posted on 05/02/2019 2:13am

Każdy, przynajmniej wielokrotnie w życiu, mierzy się z problemem zagospodarowania przestrzeni własnego lokum lub miejsca pracy, salonu. Wówczas jest wybór, czy przyjąć wyzwanie i rozwiązać to osobiście, lub jednak lepiej wynająć profesjonalistę?


Projektant wnętrz jest profesją, którą ma możliwość się parać każdy, nawet bez właściwego przeszkolenia.


Najważniejszymi wartościami w tej profesji są: poczucie gustu, kreatywność, wyczucie kompozycji, umiejętność zaprezentowania swojego rozwiązania innym oraz znajomość rynku dostępnych technologii. Studia wyższe z kierunkami sztuk pięknych często proponują podobne specjalizacje. Projektant wnętrz nie musi być budowlańcem, po prostu nie potrzebuje wiedzy z branży budownictwa w takiej ilości jak architekt- lookfresh.pl. Takie osoby zwykle skupiają się na jednym lub kilku stylach. Przed wynajęciem specjalisty należy poprosić o zaprezentowanie swojego portfolio z poprzednimi pracami. W ten sposób będziemy wiedzieć, czy gust tej osoby odpowiada naszemu.
projektant wnętrz
Author: Simone Micheli
Source: Dekorian
Jeśli natomiast wybierzemy własnoręczne poradzenie sobie z problemem, powinniśmy się wcześniej właściwie przygotować. Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź stronę projektowanie wnętrz trójmiasto. Poszukiwanie inspiracji lub szybkich pomysłów w magazynach branżowych może być całkiem dobrym początkiem. Właściwym jest upewnić się, że nasze pomysły są najlepsze do wykonania. W tym celu należy się skontaktować z wykonawcami mebli lub oświetlenia.


Często mają swoje biura projektowe, z których pomocą przygotujemy wizualizację rozwiązania i zdecydujemy czy chcemy wprowadzić zmiany lub w całości zrezygnować z pomysłu.


Jeśli możemy sobie na to pozwolić, zwykle lepiej jest skierować się do profesjonalisty o pomoc. Zlecenie zadania innej osobie nie oznacza, że stracimy możliwość wpływu na efekt końcowy. Profesjonalny projektant umie dobrze wyczuć swojego klienta.

Tags: projektant, pomysł, lokum