Patelnia - bardzo przydatne urządzenie w każdej kuchni. Sprawdź z czym to się je!

Posted on 29/08/2018 5:38pm

Patelnia to urządzenie, które będzie niezbędne w każdej kuchni. To naczynie w jakim szykuje się dość wiele różnych dań. Jka najbardziej jest bardzo wiele różnych patelni, jakie podzielone są ze względu na surowiec z którego jest zrobiona, ze względu na jej zastosowanie oraz sam rodzaj patelni. Rozpocznijmy od krótkiej wiadomości : Jakie będą typy patelni?

Zatem będą 3 podstawowe typy: patelnia (czyje ceramiczne patelnie obecniekupić) klasyczna, patelnia głęboka jak i do grilowania. patelnia stalowa klasyczna charakteryzuje się tym, że będzie to okrągłe urządzenie ze spłaszczonym dnem oraz niskimi brzegami. Patelnia głęboka, będzie dość podobna do patelni klasycznej z tym, iż jej brzegi będą bardziej wyższe. W dodatku większość patelni głębokich jest przystosowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Natomiast patelnie do grilowania nie mają ściśle określonego kształtu (są patelnie kwadratowe, prostokątne lub okrągłe), natomiast posiadają jedną znaczącą różnicę, jaka wyróżnia je wśród innych rodzajów. Mianowicie posiada ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia bądź kratkę przy pomocy czego do smażonej potrawy od spodu dostaje się powietrze. Taki rodzaj szykowania potraw będzie nadzwyczaj zdrowy, bo nie wymaga dodawania tłuszczu a dodatkowo cały tłuszcz z potrawy jest wytopiony. Zatem jeżeli ktoś nie ma ogrodu, w którym mógłby rozpalić grilla to patelnia do grilowania musi spełnić oczekiwania. Wskazane również napisać o tym, że są patelnie o wyjątkowym zastosowaniu, jakie zrobione są w taki sposób, by przyrządzać dzięki nim jeden typ dań. Do takich patelni można zaliczyć patelnie do jajek, naleśników, ryb albo racuchów.patelnia
Author: Scanpan
Source: Scanpan
Patelnie także dzielimy ze względu na surowiec z którego była wyprodukowana. I tak: patelnia może być wykonana z aluminium, żeliwa, stali, miedzi jak i tytanu. Najpopularniejsza jest patelnia stalowa, jaka będzie dość trwała jak i wyjątkowo komfortowo się na niej gotuje. Patelnia stalowa dość równomiernie się rozgrzewa przez co gotowanie na niej jest przyjemnością. Najpopularniejsze będą patelnie stalowe demeyere, jakie będą bardzo polecane, przeważnie w knajpach.

Tags: ogród, patelnia, naleśniki, demeyere