Oczekujesz ciekawych projektów? Wybierz szkło

Posted on 03/03/2021 9:02am

Mleczne, lodowe, szlifowane, lub całkowicie przeźroczyste – szkło zawsze cieszyło się zainteresowaniem architektów. A jeżeli dodatkowo przegląda się w nim słońce...
Aktualnie szkło nie jest materiałem dla wybranych. Technika w ostatnich latach potrafi bardzo dużo i coraz więcej, więc nie pomijajmy w naszych planach szkła jako materiału do budowy nawet tak wymyślnych konstrukcji jak schody, drzwi oraz balustrady.

szkło w domu
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
To kwintesencja minimalizmu i nowoczesności.

Jeżeli uważasz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co pomyślisz, kiedy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tu i zobacz.

Na pozór delikatne szkło posiada wiele możliwości zastosowania i jest w stanie niejednego z nas zaskoczyć swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.

Stawiane na niesamowicie solidnej konstrukcji ze stali stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła szacowana jest indywidualnie, w stosunku do wielkości tafli. Ma w związku z tym nadzwyczaj wysoką odporność na pęknięcia - jest bardzo solidne. Jeżeli schody będą używane przez dzieci lub w strachu przed poślizgnięciem, w centralnych miejscach (na krawędziach stopni) można położyć paski antypoślizgowe z matowej farby naniesionej za pomocą metody sitodruku. Zabieg ten zapewni nam właściwą szorstkość i przyczepność.

szklane akcesoria do domu
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie do końca jesteśmy przekonani co do tego wyboru – pójdźmy na kompromis i pokuśmy się o szkło w domu w postaci szklanych drzwi lub balustrady przykładowo takie piękne szklane balustrady w ofercie myglass.eu. Szklane drzwi posiadają dwie podstawowe zalety: nie zabierają przestrzeni oraz oryginalnie się prezentują. Ponieważ mamy możliwość nabycia ich w różnych kolorach i wykończeniach – możemy je dopasować w zasadzie do każdego wnętrza. Gdy mamy zamiar posiadać szklane drzwi, należy pomyśleć o nich już etapie projektowania. Z jakiego powodu? Z racji swej wagi wymagają specjalnego nadproża.

Szklana balustrada (balustrady schodowe) natomiast, która z jednej strony zagwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę w użytkowaniu, zaś z drugiej – nada lekkości wnętrzu i dostatecznie je doświetli stanie się oryginalną ozdobą modnego wnętrza. Miejmy na uwadze jednak, iż nadmiar szkła może spowodować, iż mieszkanie zacznie przypominać pałac Królowej Śniegu – warto więc ocieplić je drewnianymi dodatkami.

Tags: mieszkanie, Szklane drzwi, Grubość szkła