Obrazki do saloniku - czyli, jak dobrać idealny obraz do swojego pokoju

Posted on 19/05/2020 8:08am

Przeciwko pozorom dobranie najlepszego obrazka do naszego własnego pomieszczenia nie bywa tak prostą sprawą jakby się mogło wydawać. Na ryneczku obrazków - przynajmniej w danej chwilce - istnieje zatrzęsienie obrazków, wewnątrz których każdy odnajdzie coś dla samego siebie.


sypialnia
Author: ErgSap
Source: http://www.flickr.com


Poza klasycznymi obrazkami i ich reprodukcjami, istnieją tak zwane "nowoczesne obrazy", które to składają się z obrazów na płótnie (są one na nim drukowane), a także tryptyków...
Nasz temacik zaczniemy od tryptyków, które to bywają przykładzikiem doskonałym obrazków przeznaczonych do salonu. Składające się z paru elemencików, które razem tworzą obraz, który można po układać na ściance w różnych odległościach, lecz trzeba pamiętać, że nie mogą być zbyt wielkie, ponieważ ten zabieg psuje ich wynik końcowy! Mogą się składać z trójki oraz więcej elementów, oraz mogą mieć niewiarygodnie różne formy - od zwykłych po układanych obok siebie prostokącików, czy kwadratów, aż do kształtów słabiej "symetrycznych", na przykład przypominających dawne kształty w grze Tetris. obrazy do salonu nie zakańczają się jednakże na tryptykach, gdyż jak zostało już napomknięte, istnieją również obrazki nowoczesne, a także klasyczne reprodukcje albo wartościowe oryginały. Porównując do reprodukcji czy oryginałów, przeróżnych mistrzów płótna - tak nowoczesne obrazki bywają o wiele tańsze oraz wydawać by się miało możliwość bardziej bogate tematycznie.


Podczas kiedy oryginalne obrazy powstały w danym okresie historycznym i przedstawiały to co łączyła się wraz z wspomnianym czasem, tak obrazki nowoczesne mogą przedstawiać co tylko się chce, łącznie z zdjęciami naszych bliskich osadzonymi na płótnie!

Tags: obraz, salon, moc, produkcja, efekt