Nie znajdziemy chyba osoby, która nie rozpoczynałaby dnia od łyka ulubionej kawy. Aromat i smak pobudza do działania i dzięki temu łatwiej nam podjąć wszelkie obowiązki

Posted on 02/12/2018 2:15pm

Każdy z nas przywiązał się do ulubionej marki czy sposobu zaparzania kawy i tak właśnie robi ją każdego poranka. Może jednakże wskazane jest choć raz posmakować czegoś, czym rozkoszuje się obecnie calutki świat.
kawa robiona z aeropressu
Author: ekidreki
Source: http://www.flickr.com
Warto w tym miejscu napomknąć o urządzeniu, które w niesłychanie krótkim czasie zjednało entuzjastów kawy - jest to aeropress. Jest to niewielkich rozmiarów sprzęt, które pozwala przede wszystkim próbować ze smakiem i wonią przygotowywanej kawy. Cały sekret działania aeropress aeropress polega na tym, że właściwie nastawiając zarówno czas zaparzania, temperaturę wody jak i pulchność mielenia ziaren każdorazowo możemy uzyskać diametralnie różny smak i aromat. Z tej racji aeropress uzyskało podziw bardzo dużej liczby wielbicieli kawy na calutkim świecie. Niepodobna w tym punkcie nie napomknąć o następnym bardzo lubianym sprzęcie którym jest kawiarka g.a.t. W tym przypadku aromat kawy również jest uzależniony od metody parzenia. Polega to na tym, iż kawiarka g.a.t składa się ze pojemnika na wodę i pojemnika na gotową kawę. Specjalność polega na tym, że gorąca woda wznosi się do góry czyli do filtra z kawą, z tej przyczyny jest możliwość otrzymać wspaniale aromatyczną kawę.


Powinno się czasami odejść od konwencjonalnej .kawy parzonej i zasmakować tego, co tak bardzo chwalą inni. Prawdopodobnie odkryjemy smak dotychczas nam nieznany i nieporównywalny z niczym innym smak.

Tags: urządzenie, sprzęt, bar