Meble w niebanalnym tonie

Posted on 20/07/2019 7:12am

To miłe, że ostatnimi czasy coraz większa ilość ludzi w Polsce zwraca dużą uwagę na wszystkie tematy odnośnie stylu własnego domu. A co najbardziej znaczące, generalizując nasze domy nie porażają kiczowatością jak kiedyś. Przyczyna tego stanu rzeczy jest zrozumiała - mamy okazję kupić różnego rodzaju meble, jeśli będziemy mieć chętkę, spokojnie możemy sprowadzić do salonu meble z Maroka, Tajlandii czy Meksyku. Serdecznie polecam takie nieco mniej popularne kraje - gwarantują one niesamowite walory!
Meble z egzotycznych krajów, naturalnie nie w każdym przypadku, mogą zagwarantować rewelacyjną jakość. Zwłaszcza godne zainteresowania są takie meble, które są wytwarzane ręcznie. Pewnie nie muszę pisać, że piszemy o stosunkowo drogich produktach... Jednakże moim skromnym zdaniem - warto. Żywię wielką nadzieję, iż ciągle będzie zwiększała się nasza świadomość. Czyli nasze mieszkania będą pełne niesamowitych mebli, które fascynują własną prezencją. Wcale nie przesadzam, w wielu przypadkach meble są niemal dziełem sztuki. Koneserzy z całą pewnością wiedzą o czym piszę - kredens.

Dobrze, ale co trzeba przede wszystkim wiedzieć o meblach do własnego salonu? Prawda jest taka, że niezmiernie ważne jest to by nigdy nie kupować takich mebli, które są słabe pod względem kolorystyki. A więc o wiele lepszym pomysłem są meble w stylu art deco w nieco bardziej optymistycznych kolorach. Może w Hiszpanii nie ma to dużego znaczenia, ale jeśli mieszkamy w Polsce, to musimy zwracać uwagę na to by nie kupować niejako "depresyjnych" mebli. Czyli wszelkiego rodzaju czerń jest najzupełniej nie na miejscu. No tak uważam - akceptujesz to?
Należy również zwrócić należytą uwagę na to, aby nasze meble nie zagradzały całego salonu. Ja wiem, iż często nasze salony do dużych nie należą, ale i tak należy jakoś to wszystko ogarniać. A więc najbardziej wskazanym wyjściem są meble na wymiar (click). Osobiście takowe preferuję - sądzę, że dzięki właśnie temu mój salon elegancko się prezentuje. A więc: chciałbyś, aby Twój salon elegancko wyglądał? Powinieneś więc ponownie zaznajomić się z tekstem, a później wcielić moje porady w życie. To ogólnie nic skomplikowanego.

Tags: salon, porady, życie