Meble drewniane na długie lata czy atrapa do samodzielnego złożenia na kilka lat? Atuty mebli drewnianych.

Posted on 12/12/2021 7:08am

Wielkopowierzchniowe sklepy z szerokim wyborem mebli do samodzielnego złożenia przyzwyczaiły klientów do tego, iż umeblowanie wymienia się dość bezproblemowo i nie potrzeba do tego celu wielkich finansów, a rozsądnie i pomysłowo można wyposażyć nawet nieustawne pokoje. Jednak Polacy, po fali zachwytów nad tanimi meblami średniej i gorszej jakości, znowu zaczęli inwestować w meble na lata.

Meble łazienkowe
Author: Duravit
Source: Duravit
Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z litego drewna mają sporo plusów. Zacznijmy od tych najpraktyczniejszych – czyszczenie i pielęgnacja. Przede wszystkim – meble sosnowe mają właściwości elektrostatyczne, więc nie gromadzi się na nich tak duża ilość pyłów, jak na plastiku czy lakierowanej sklejce. Jest to bardzo ważne w przypadku alergików uczulonych na kurze i roztocza albo mieszkań, w których są zwierzęta.

Meble te charakteryzuje higroskopijność i nie odkształcają się ani nie wypaczają się w wilgotniejszych mieszkaniach albo domkach, możemy je też postawić w miejscach takich jak przedpokój (półeczki na obuwie, ściana z haczykami i lustrem). Meble sosnowe mają silną odporność na zarysowania i obciążenie, dlatego zdadzą egzamin jako półki na książki lub biurka. Meble sosnowe (klik! (klik!)), które kupimy w sklepie, mogą być pokryte lakierem bądź nie. W obu przypadkach meble sosnowe bardzo dobrze wyglądają.


Jeżeli chcemy je w surowym drewnie, bowiem w takie formie będą pasowały nam do pomieszczenia, przed tym jak je zamówimy odwiedźmy sklep meblowy Kraków lub lokalne miejscowości na pewno będą mieć wybrane części wyposażenia oraz paletę wzorów, żebyśmy nie dokonywali wyboru odcienia całkiem w ciemno. Dobrze wiedzieć, że meble sosnowe, zwłaszcza nielakierowane, mają tendencję do zmiany koloru, konkretnie do przyciemnienia, więc weźmy to wcześniej pod uwagę. Jeżeli tylko będziemy o nie odpowiednio dbać, będą służyły przez długie lata w nienaruszonym stanie.

Przed zakupem mebli z jednego kawałka drewna, jak choćby mebli dębowych, może powstrzymywać ich koszt. Wtedy kupmy te w niższej cenie, lecz prezentujące się równie dobrze, meble sosnowe. W przypadku deficytu potrzebnej gotówki, wybierzmy system ratalny, który na pewno zaproponuje producent albo niemal każdy sklep meblowy Kraków ma bardzo dobrych producentów mebli, więc oszczędzanie na zakupie umeblowania naprawdę nie ma sensu.

Tags: buty, regały, Lakier, domów, gotówka, market