Mała czarna, zawsze na topie - poprawia samopoczucie, wydajność, pobudza

Posted on 27/07/2018 7:12am

Rośliny kawowca, popularne były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Ich owoce pozyskiwano wtedy z miejsc naturalnych. Trudno dziś rozstrzygnąć, w jaki sposób kawa zawędrowała do kraju. Czy zawędrowała do nas drogą morską z Holandii, czy drogą lądową z Turcji.
ziarna kawy
Author: Andreas Poike
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo tylko, że trafiła z końcem XVII wieku. Spora część z nas, nie wyobraża sobie poranka lub leniwego popołudnia, bez jej filiżanki. I chociaż łączymy ją powszechnie z Włochami, którzy wymyślili większość określeń naszym ukochanym kawowym mieszankom - latte, cappuccino, machiatto, to mimo wszystko najwięcej kawy na świecie wypijają Skandynawowie. Tymczasem, kawa – napój przygotowywany z palonych, a potem zmielonych ziaren kawowca, pochodzi z Etiopii.

Więcej na ten temat -Uaktywnia, przyspiesza metabolizm i poprawia skuteczność pracy mózgu. A do tego zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, ponoszących odpowiedzialność m.in. za starzenie się organizmu. Dzisiaj spożywanie kawy odgrywa ogromną rolę w życiu towarzyskim. Jak utrzymują eksperci picia kawy, obok popularnie znanego działania kofeiny, podstawowego komponentu tego napoju, który wzmaga czynności serca, zwiększa ciśnienie krwi, działa przeciwsennie, ma jeszcze jedną ważną cechę - umiejętność rozluźniania języków. Co przy kawiarnianym stoliku jest niezwykle istotne. Wysokiej jakości kawa ziarnista sklep internetowy ma pełną ofertę. W asortymencie sklepów odnaleźć możemy m.in. kawy ziarniste naturalne, należące do odmiany Arabica, przyjmowane za najlepsze na świecie, a także kawy smakowe czy kawy rozpuszczalne.

latte
Author: Baileys
Source: Baileys
O najlepszej jakości ziarna kawowca decyduje jej aromat. Kawa ziarnista Arabica, pochodzi z lasów deszczowych etiopskiej prowincji Kaffa w górach Jemenu. W górach Jemenu, od kilku tysięcy lat, po dzień dzisiejszy rośnie dzika odmiana kawy Arabica. Wysoko w górach owoce kawy dojrzewają dłużej, ale zyskują za to bogatszy, bardziej złożony smak i aromat. Arabica (przejdź dalej kawy z Kostaryki) zawiera najmniejsze ilości kofeiny spośród wszystkich uprawianych przez człowieka rodzajów kawy. Pijąc kawę, przygotowaną na różne sposoby przez bardzo oryginalne urządzenia, nie zapominajmy, że każda używka w nadwyżce może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Obyśmy tylko nie starali się pobijać życiowego wyniku Balzaka, który pisząc swoje książki, potrafił wypić w przeciągu jednej nocy do 40 filiżanek kawy.

Tags: latte, przeciwutleniacze, kawy ziarniste