Lista zalet i wad klasycznych rolet, jakie są nowinki montowane w oknach

Posted on 14/05/2019 12:36pm

Jednym z często wybieranych sposobów na zasłonienie okien są rolety. Posiadają one wiele zalet, przez co są coraz częściej montowanym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Rolety złożone są z mechanizmu instalowanego w górnej części okna, mechanizmu prowadzącego oraz prowadnic. Na układzie mechanizmu nawijana jest właściwa roleta, to znaczy pas materiału o wymaganej szerokości i długości.


W odróżnieniu od żaluzji klasyczne rolety będą zasłaniać całkowicie pewną część okna, zależnie od tego, do jakiej długości się je opuści. Przy zupełnie zwiniętym mechanizmie okno nie jest zasłonięte, za to przy opuszczonym, w pomieszczeniu będzie zupełnie ciemno. Rzecz jasna poziom zaciemnienia zależeć będzie od tego, jaki użyje się materiał. Jeśli się wybierze coś delikatnego, przezroczystego, to nie będzie można uzyskać całkowitego zaciemnienia. Lecz w ofercie firm zajmujących się produkcją rolet są także grubsze materiały, które doskonale chronią przed słonecznymi promieniami, zupełnie ich nie puszczając.

fotorolety w salonie
Author: fivaro.pl
Source: fivaro.pl
W ostatnich latach tradycyjne rolety rolety wrocław doczekały się kilku ciekawych udoskonaleń. Bardzo ciekawą nowością są fotorolety. Ich budowa jest dokładnie taka sama, jak zwykłych rolet, ale na materiale można wydrukować praktycznie wszystko, co będzie się chciało. Jeszcze przed kilku laty do dyspozycji było kilkadziesiąt kolorów, które nie w każdym przypadku pasowały wszystkim. Aktualnie dzięki nowoczesnej technologii druku na roletach nadrukować można dowolny motyw, łącznie z jakimś swoim zdjęciem. Firmy zajmujące się wytwarzaniem tego typu rolet mają w swojej propozycji nawet kilka milionów pozycji, więc będzie w czym wybierać. Dobre miejsce to ta oferta fotorolet.


Niezwykle interesująco prezentują się nowatorskie rolety dzień-noc: strona z roletami dzień-noc. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji materiałowych pasków które na siebie zachodzą da się w płynny sposób ustawiać ilość przepuszczanego światła do wnętrza pomieszczenia. W czasie zwijania paski te nachodzą na siebie, powodując zupełne zaciemnienie środka, a przy rozwijaniu oddzielają się, przez co zapewnia to dostęp słonecznych promieni.

Tags: światło, okno, żaluzje, rolety, Druk