Krótka prezentacja zalet bardziej egzotycznych odmian drzewa wykorzystywanych do produkcji mebli.

Posted on 14/05/2019 11:43am

Osoby szukające mebli do własnego mieszkania albo domu przeważnie sięgają po tradycyjne odmiany drewna, które rosną w naszym kraju. W dużej mierze będzie to wynikać z kosztów, surowiec dostępny na miejscu jest znacznie tańszy od tego, który sprowadza się kilka tysięcy kilometrów.


Jeżeli jednak ktoś będzie chciał u siebie mieć powiew egzotyki, to bez problemów ją dostanie, całkiem sporo sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z innych rejonów świata. Wykonane są one z lokalnych gatunków drzewa, typu mahoń albo palisander, a do tego często jest w nich używany bambus i rattan. Wyżej wymienione odmiany drzew cechują się w pierwszej kolejności bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu meble z nich zrobione mogą służyć przez wiele lat. Dodatkowo będą zachwycać swoim wyglądem, najczęściej zostawia się bowiem na nich naturalny wzór drewna.


stolik
Author: Organique
Egzotyczne gatunki pojawiają się także coraz częściej w kuchniach. Sporym zainteresowaniem cieszą się między innymi blaty suar, wykonane z twardego i wytrzymałego drzewa, które rośnie w wielu rejonach w pasie równikowym. Jest to jeden z najlepszych gatunków drewna do wykonywania takich elementów, ponieważ pozwala na zrobienie blatów i desek o dużej powierzchni. Bez wątpienia jego plusem jest także wygląd.


Słoje są bardzo wyraźnie zarysowane, i dlatego też przeważnie blat jest pokrywany tylko cienką ochronną warstwą. Co więcej każdy blat wyglądał będzie zupełnie inaczej, przez co kuchnia z nim prezentowała się będzie unikalnie i niepowtarzalnie.

Tags: mieszkania, sklep, blat, koszt, mebli