Kilka pomysłów na aranżację domowej kuchni - szybki poradnik

Posted on 19/09/2022 2:45pm

Wymarzona kuchnia po renowacji przeważnie stanowi co najmniej reprezentacyjną część mieszkania. Dawniej pomieszczenie owo potrzebne było tylko i wyłącznie do sporządzania w odosobnieniu jedzenia dla rodziny, zaś dzisiaj stanowi centralny punkt mieszkania i powinna służyć jako miejsce do spełniania własnych fantazji, nie tylko kuchennych ale także dekoratorskich. Tak duża zmiana roli kuchni na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jest związana z tym, że pomieszczenie to zostało jak gdyby otworzone na część salonową domu.


kuchnia
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Dlategosiłą rzeczy musiało być przerobione tak, aby poza funkcją bardzo elementarną pełniła również rolę reprezentacyjną dla domu. Na przestrzeni lat funkcje dekoracyjne starano się spełniać poprzez zestawianie razem dobrze dobranych kolorystycznie oraz wzorcowo mebli a także okładzin na ściany. Płytki ceramiczne na ścianie oraz drewniane meble rzeczywiście mogą korzystnie ze sobą wyglądać, jednakże brakuje im lekkości oraz nasyconych barw. Do tego w pomieszczeniu kuchennym wszystkie powierzchnie są bardzo narażone na ciągłe chlapanie oraz działanie tłuszczu. Porowate wierzchy kafelków oraz fug oraz delikatne fronty mebli trudno z tego wyczyścić. Z tego powodu od dłuższego czasu szuka się innych technologii, które pomogą pozbyć się podobnych sytuacji.

okap kuchenny
Author: Goedeker's
Source: http://www.flickr.com
Na ratunek przyszły projekty wykonywanych ze szkła okładzin i frontów meblowych. Szkło w kuchni jak , kojarzące się jakiś czas temu jedynie z szybą w oknach, doskonale sprawdziło się głównie tam, gdzie konieczne jest szczególne dbanie o czystość.

Na niniejszej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj też pozostałe szczegółowe informacje sprzątanie biur cennik wrocław. One również są bez dwóch zdań godne uwagi.

Specjalne mieszanki przerabiane w cienkie idealnie gładkie tafle szklane powlekane są od wewnętrznej strony lakierami, bądź są zadrukowywane. Z tak przygotowanych tafli można wykonywać zarówno duże powierzchnie okładzin ściennych, fronty meblowe, a nawet podłogi.

Specyficzna technologia produkcji szkła lacobel powoduje, że tafle łączą się ściśle ze sobą, a zatem nie ma konieczności układania nieestetycznych fug jako wypełniacza szczelin. Piękna, żywa kolorystyka oraz trwałość barw sprawiają, że lacobel jest coraz bardziej popularnym materiałem wykończeniowym.

Tags: kuchnia, drewniane meble