Jeśli w naszym małżeństwie źle się dzieje, to powinniśmy iść na terapię dla par

Posted on 29/01/2022 7:39am

Współcześnie wszyscy żyją prędko i w sposób raczej konsumpcyjny, wobec tego też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.


Nastały takie czasy, że prościej jest skończyć związek oraz szukać czegoś innego, niż starać się rozwiązywać problemy.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie stali się po prostu egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika coraz częstsza niechęć do rozmów. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w inną stronę albo można walczyć o starą miłość. Musimy podjąć trud i zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy mogli powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będziemy musieli wysłuchać również wersji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, aby podczas spotkania nie było wrzasków oraz przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długo i powinniśmy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (https://bachledaresort.pl/biznes-i-eventy) artykuł, a z pewnością bardzo Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu istotne informacje dotyczące tego tematu.

Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeśli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Tags: czas, problem, sposób