Jak szykownie nakryć stół - interesujące przykłady serwetek

Posted on 19/02/2021 7:28am

Piękne i gustowne meble to nie wszystko – podając posiłki warto zadbać o ładną serwetę lub obrus. Ciekawe ozdoby do stołu spełniają różnoraką rolę: zabezpieczają blat przed zabrudzeniami (szczególnie uciążliwymi, gdy mebel jest wykonany z drewna) , jak również charakteryzują się wysokimi walorami dekoracyjnymi.
Nie od dziś powszechnie wiadomo, że styl podawania napojów i posiłków jest istotny przy podejmowaniu gości – eleganckie nakrycie stołu jest absolutnie konieczne podczas takich uroczystości, jak przykładowo śniadanie wielkanocne, wesele albo imieniny. Każdy posiłek o wiele lepiej smakuje, jeżeli jest on podany w szykownej oprawie.

Śliczne obrusy i serwety znakomicie wyglądają na komodach, ławie , a także kuchennym stole, a w dzisiejszych czasach można je odnaleźć w najrozmaitszych stylach i wariantach kolorystycznych. Najbardziej cenione sztuki, wychodzące spod rąk projektantów , a także profesjonalnych rzemieślników, odznaczają się nadzwyczajnym, wyjątkowym pięknem oraz mistrzowską precyzją.

Wśród ich rodzajów zdecydowanie każdy może odnaleźć coś doskonałego dla siebie – od klasycznych i wysoce ponadczasowych białych obrusów aż po tematyczne nakrycie stołu (czyli przykładowo bożonarodzeniowe). Nie brakuje również ciekawych rozwiązań dla miłośników nowoczesnych, minimalistycznych i praktycznych pomieszczeń – bardzo cenione są bambusowe maty do podawania japońskich dań , a także obrusy w abstrakcyjne wzory.

nakryty stół
Author: LAURASTAR
Source: LAURASTAR
Piękne wyroby z tkanin od dawna były bardzo rekomendowane i tak jest także dzisiaj. Takie materiały, jak misterne koronkowe serwetki na stół oraz obrusy były dawniej robione ręcznie, zaś ich wykonywanie stanowiło wysoko popularne rzemiosło; do dziś niektóre regiony posiadają swoje własne, unikalne wzory.Małe serwetki i plecionki wykonane z myślą o miłośnikach kawy , jak również do podawania deserów przeważnie są niewielkie, dekoracyjne oraz wykonane z białej albo kolorowej koronki albo szykownego drukowanego papieru. Papierowe serwetki warto niekiedy, żeby uzyskać korzystniejszy efekt dekoracyjny, ułożyć w fantazyjny sposób – można je poznawać na przykład zgłębiając tajniki origami.

Organizując spotkanie nie należy zapomnieć o pięknych naczyniach, najpewniej we wspólnym designie bądź chociaż kolorystyce. Warto być świadomym, że znakomitej jakości nakrycie stołu obecnie czasem można nabyć w niebywale przystępnych cenach – słynne sklepy oferujące dekoracje (warto zobaczyć karol bąk touchofart) , a także inne wyposażenie do domu posiadają niebywale szeroki asortyment takich przedmiotów.

Piękne serwety, narzuty , a także wykwintne naczynia potrafią pełnić funkcję stylowej ozdoby w rozmaitych wnętrzach – szczególnie tradycyjnych, uniwersalnych bądź w stylistyce vintage.

Tags: ozdoby, deser, styl, wzory