Jakie są podstawowe zasady przy projektowaniu kuchni, najlepsze materiały na podłogi oraz ściany.

Posted on 22/06/2018 10:09am

Kuchnia w większości domów spełnia bardzo ważne zadanie, nie tylko przygotowuje się w niej posiłki, ale także będzie służyć jako miejsce rodzinnych spotkań i rozmów. O ile oczywiście znajdzie się w niej dostateczna ilość miejsca na to, aby wstawić stół, bo niektóre kuchnie są na tyle małe, że ciężko w nich o jakieś aranżacyjne szaleństwa. Pomysłów na wykończenie kuchni jest bardzo dużo, ale tak naprawdę w prawie wszystkich przypadkach ich wyposażenie jest niezmienne. Kuchnie opierają się przede wszystkim na szafkach, i stojących, i wiszących.


okap kuchenny
Author: Alex Ansley
Source: http://www.flickr.com
Szafki dolne z reguły pokryte są mocnym, odpornym na różne czynniki roboczym blatem, na jakim można wykonywać różne prace a także postawić sporo sprzętów i przedmiotów. W ciągu szafek dolnych przeważnie ustawione są jeszcze dwa istotne urządzenia, czyli lodówka i kuchenka gazowa lub elektryczna. Przeważnie dolne szafki stawiane są pod którymiś ścianami, ale dla przykładu coraz bardziej popularne http://www.bogartkuchnie.pl z wyspą mają część roboczą wydzieloną pod postacią osobnej wyspy wyspy, tam przeważnie zlokalizowany jest piekarnik i kilka szafek.

Przy projektowaniu kuchni niezwykle istotną rzeczą jest odpowiedni wybór wykończeniowych materiałów. Wynika to z tego, że kuchnia jest pomieszczeniem narażonym na kontakty z wodą, może nie w takim stopniu jak ma to miejsce w łazience, ale należy o tym pamiętać. Poza tym podczas prac kuchennych na podłodze często lądują różne składniki i przedmioty, w pierwszej kolejności to ona właśnie musi być odpowiednio wybrana. Generalnie czystość w kuchni (kliknij tu) najlepiej się utrzymuje na typowych płytkach, jeżeli jest taka możliwość, to bardzo dobrze się one sprawdzą zarówno na ścianach, jak i podłogach.


strona www
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Płytki bardzo dobrze się myje, wystarczy użyć wody z detergentem i mopa, a ich bardzo dużym plusem jest również spora odporność na różnego rodzaju zanieczyszczenia. W przypadku podłóg drewnianych różnie to bywa, nawet jeśli woda i wilgoć im nie szkodzą, to przygoda z rozlanym sokiem malinowym różnie będzie się mogła skończyć. Niekiedy pozostanie po tym plama, której nie da się już zmyć.

Tags: kuchnia, szafki, plama