Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju posiadają właściwości i zalety?

Posted on 07/06/2019 7:46am

Wielokrotnie przy okazji remontu całego mieszkania albo jedynie jednego ze znajdujących w nim pomieszczeń, zastanwiamy się w jaki sposób ozdobić dany pokój. W zależności od konkretnego miejsca, konieczne jest dopasowanie nie tylko konkretnych elementów wyposażenia, ale także wymaganych przyrządów i narzędzi.


Dla przykładu interesującym pomysłem na udekorowanie ściany w salonie czy też w pokoju dla dziecka mogą być przeróżne gustowne fototapety.
Przy ich zakupie trzeba jednak zwrócić uwagę na parę kwestii. Są 3 główne rodzaje podkładu, na którym robiona jest taka dekoracja. Są fototapety foliowe, lateksowe i winylowe. Odróżniają się od siebie jakością, ceną oraz przeznaczeniem, czyli miejscem, na jakim mogą zostać przyklejone. Najbardziej popularną, i także najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na powierzchnię chropowatą, z tego też powodu znakomicie nadaje się na dekorowanie mebli.


Classen
Source: www.wagi-elektroniczne.pl


fototapety
Author: ricciofix
Source: http://www.flickr.com


Drugim typem są fototapety lateksowe, jakie mogą nadawać się na każdą powierzchnię. Są one wyprodukowane z pokrytego lateksem papieru, co pozwala na "oddychanie" ściany. Warty zaznaczenia jest fakt, że są one trochę grubsze, a więc trwalsze od tych stworzonych z folii.

Zaciekawił Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to szybko przeczytaj poza tym szczegóły pod adresem, odnajdziesz tam dodatkowe dane.

Ponadto w przypadku jej zanieczyszczenia, można ją delikatnie zmywać. Najdroższą odmianą są fototapety winylowe. Są one najbardziej trwałe oraz najcięższe. Podobnie do innych rodzajów, może być sprzedawana w wersji samoprzylepnej.
Posiada ona liczne atuty, dla przykładu można ją wiele razy czyścić, a dzięki swej grubości, może zakrywać różne nierówności na ścianie, jaką pokrywa. Obecnie w handlu popularne są tapety przestrzenne oraz robione na wymiar, także przy użyciu zaproponowanych przez siebie fotografii.

Tags: ściany, gust, koszt, wyposażenia, wymiar