Jaki materac jest idealny dla ludzi relatywnie lekkich?

Posted on 25/06/2022 7:50am

Materac jest konstrukcją utworzoną po to, aby zapewniać naszemu ciału odpowiednie podparcie w czasie leżenia. Odpowiednio dobrany gwarantuje zdrowy, komfortowy i bezpieczny sen.


biurko
Author: Ahmed Helal
Source: http://www.flickr.com


Nawet najwygodniejsza sofa, wersalka czy narożnik nie zapewnią nam tego, gdyż takie meble (łóżka tapicerowane nowoczesne) zazwyczaj są twarde i przeznaczone są do eksploatacji w pozycji siedzącej. Mogłyby też służyć jedynie do okazjonalnego odpoczynku. Niestety użytkownicy małych mieszkań są postawieni wielokrotnie przed problemem wtedy, kiedy planują kupno łóżka. Niełatwo wtedy jest o najlepsze wyjście praktyczne i przestrzenne, ale należałoby poświęcić trochę więcej uwagi tej decyzji, ponieważ odpowiednie oparcie ciała w czasie snu jest zwyczajnie inwestycją w nasze zdrowie. Najważniejsze zadanie jakie musi spełniać każdy materac, to właściwe oparcie naszego kręgosłupa, dlatego też taki produkt powinien być w każdym przypadku dostosowany do ciężaru i wzrostu odbiorcy. Stosunkowo powszechna jest opinia, że materac musi być jak najtwardszy.
firmy
Author: BAGGI Design
Source: BAGGI Design


Pogląd ten pochodzi z czasów, kiedy używano nieskomplikowane sprężyny bonelowe, włókno kokosowe oraz trawę morską, natomiast synonimem klasy oraz trwałości była właśnie twardość. Prawdą jest jednak to, że to waga człowieka jest wskaźnikiem nośności i jeżeli zdecydujemy się na model za twardy, to po prostu będziemy się na nim męczyli. Dobrze wybrany produkt, dla przykładu materac 120x200, nie jest ani zbyt miękki, ani też zbyt twardy, jednak doskonale dostosowuje się do krzywizny kręgosłupa.


Powinniśmy mieć świadomość tego, że kupiony przez nas wzór musi być przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy od osoby, która będzie na nim spać. Każdy człowiek ma odmienną budowę ciała, z tego też powodu jeśli jest cięższy, materac ma być bardziej twardy, z kolei w przypadku osoby relatywnie lekkiej - materac powinien być bardziej miękki.

Tags: model, komfort, kręgosłup, czas, łóżka