Jak wyposażyć salon, aby bez rumieńców wstydu na obliczu i z ogromną ochotą móc podejmować w nim gości

Posted on 22/09/2022 8:03am

Świeżo postawiony domek wymaga nietuzinkowej oprawy. Jego posiadacze sadzą krzewy wzdłuż ogrodzenia, stawiają grilla, podlewają oraz koszą soczyście zieloną trawę, a wjazd do pomieszczenia garażowego wykładają kostką granitową. Wszystkie wymienione elementy stanowią tylko zewnętrzną dekorację, ale i wnętrze mieszkania musi prezentować się imponująco. Kiedy goście zaproszeni na parapetówkę przekroczą próg, ich kolana aż ugną się z zachwytu. Najpierw zapewne udadzą się do salonu, którego wyposażenie ma potwierdzać dobry gust posiadaczy takiej rezydencji, a czasem stanowić także dowód na zasobność ich portfela. W każdym razie to pomieszczenie spełnia przede wszystkim funkcje reprezentacyjne i musi pozostawać zawsze uprzątnięte i przygotowane na przyjęcie gości.
sofa
Author: Kvadra
Source: Kvadra
Meble do salonu bywają najważniejszym elementem w jego wnętrzu. Do tego zespołu domowych sprzętów koniecznie trzeba wliczyć bukową, podwieszaną półeczkę z 100-calowym telewizorem i ławę, na której lokatorzy postawią cynową paterę z chrupkami kukurydzianymi. W rogu salonu możemy postawić nieduży barek, a do jego wnętrza włożyć butelki ( zobacz również butelki termiczne) z trunkami i krystalicznie czyste szklanice.
Pierwszoplanowe miejsce w salonie zajmie olbrzymia tapicerowana kanapa i chociaż 3 fotele, na których goście będą w stanie komfortowo się rozsiąść. Fotele mogą jednak zostać zastąpione przez sofy jednoosobowe - meble-bogart.pl/sofy-i-kanapy-c-32-31.32.html. W dzień takie sofy mogą być wykorzystane jako fotel, czyli staną się ekstra miejsce do przesiadywania, a nocą porą można je bez trudu rozłożyć, zwiększając w ten sposób liczbę miejsc sypialnych w kawalerce. Sofy jednoosobowe można kupić w dobrych sklepach
sofa
Author: Camilo Vander Huck
Source: http://www.flickr.com
z meblami lub w internecie. A kto lubi majsterkować i zna się co nieco na stolarce, to zawsze może wykonać taką sofę we własnym warsztacie lub podreperować tę starą, otrzymaną przed trzema laty w prezencie ślubnym od matki i ojca.

Meble do salonu będą sprawiały wrażenie bardziej gustownych, jeżeli w pomieszczeniu nie zabraknie kwadratowego dywanu w pastelowych odcieniach, afrykańskich roślin w doniczkach i kaszmirowych zasłon w okiennych otworach. Planując rozstawienie sprzętów w pokoju warto zostawić trochę wolnego miejsca, które będzie przydatne świeżo upieczonym rodzicom. Będą w stanie bez kłopotu postawić na parkiecie wózek dziecięcy albo chociażby nosidełko.

Tags: dekoracja, salon, fotel, dywan