Jak wybrać uniwersalną ławę do własnego salonu na długie lata?

Posted on 11/06/2019 7:23am

Wizytówka mieszkania, pomieszczenie dla odwiedzających, miejsce reprezentacyjne - jakkolwiek nie określilibyśmy salonu, jest to centrum życia mieszkaniowego, o który dbamy ze szczególnością. Czymże byłby salon bez komponującej się do całości pomieszczenia ławy, na której postawimy ulubioną herbatę, położymy gazetę lub kwiatki we flakonie, przy której zjemy rodzinny obiad?
wazony
Author: Ter Steege Poland
Ława do salonu jest obowiązkowym meblem, bez którego centrum mieszkania traci swój urok. Nie chodzi tylko i wyłącznie o przekąski i inne towarzyszące lokatorom dodatki - no bo gdzież jak nie na blacie salonowej ławy spotykają się ręce podejmowanych gości? Właśnie na ławie, która, jako reprezentacyjne centrum salonu, powinna być zadbana i dostosowana do klimatu pomieszczenia.

Kupno ławy do salonu nie jest sprawą , którą można zbagatelizować, potraktować z przysłowiowym przymrużeniem oczu. Dobrze gdy wstawiany mebel jest reprezentacyjny i praktyczny zarazem.

Czy masz chęć poznać ten temat od innej strony? Nic prostszego - po prostu wejdź na ten link, gdyż więcej zobaczysz tu (meblemagnat.pl/).

Ważne by ława nie skupiała zbytnio uwagi, a przy okazji była wygodna dla odwiedzających. Nie poleca się nadmiernej ekspozycji ławą, kontrast tego mebla do reszty (szafka, garderoba) mebli, sprawia wrażenie nieestetyczne. To zatem ławę dostosujemy do kanapy, mebli przyściennych, czy też koloru ścian. Jej wymiary dostosowuje się także do stojących w pobliżu puf, czyli siedzisk dla domowników i podejmowanych przez nich gości. Interesujące pomysły znajdziesz tutaj: .

Dobrze gdy ława do salonu nie rzuca się wyraźnie w oczy, ale stanowi przy tym centrum orientacyjne. Dzieje się tak z prostego powodu. Umiejętne rozlokowanie salonu wymaga przestrzeni wokół ławy aż do pozostałych mebli. Ciasne przejścia to wróg komfortu przez którą salony tracą swój wyjątkowy klimat (kojarzone są właśnie z pokaźną powierzchnią do zagospodarowania).
Stół z laptopami i dokumentami
Author: Kennisland
Source: http://www.flickr.com
Ławy często wybierane przez użytkowników są wykonane z drewna, szkła ewentualnie obu komponentów. W pierwszej wersji kolor drewna dobierany jest zgodnie z zasadą kompletowania salonowych mebli. Ławę dostajemy albo w komplecie z meblami salonowymi, albo oddzielnie, z dokładnym barwy mebli. Natomiast ławy ze szkła sprawiają wrażenie bardzo eleganckich, podkreślają rangę salonu i design pomieszczenia. Mają jednak kluczową wadę - są podatne na stłuczenia. Oba warianty można pogodzić decydując się na mebel drewniano-szklany.

Tags: centrum, pomieszczenie, wykonane, zrobione