W jaki sposób dobrać armaturę łazienkową, żeby posłużyła doskonale przez wiele lat?

Posted on 11/09/2018 7:15am

Zakup armatury z pewnością zacznie wyglądać konieczność bez wątpienia znacznych kosztów. Tego typu zakupy więc trzeba dokładnie przemyśleć, co może znaczyć, że powinniśmy je wcześniej planować? Jakie błędy są najczęściej robione przez osoby, które dobierają baterie do łazienki i kuchni?

By dobrze dobierać krany musimy przede wszystkim pamiętać o kilku zasadach. Już na etapie planowania remontu powinniśmy określić cechy, które powinna pełnić armatura, co było denerwujące w poprzednich kranach, a co błyskawicznie się mogło popsuć. To podstawa, od tego należy rozpocząć.Mało kto z nas wie, o co chodzi w kwestii armatury, mowa tutaj zwłaszcza o kwestiach technicznych, które czasami są zawiłe. Dlatego więc możemy kupić zazwyczaj oczami i nie zwracamy uwagi na jakość i wygodę użytkowania. Co ważne, design nie zawsze może isć w parze z jakością. Armatura ( http://normbud.pl/ ) może interesująco się prezentować, jednak jej niska cena z reguły jest związana z jej niską jakością. Może odnosić się to jednocześnie do rozmaitych odmian, jak bateria do umywalki, a także baterie prysznicowe.

baterie prysznicowe
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Sławni producenci, jak bateria hansgrohe, z reguły mogą zadbać o szczegóły w każdym etapie produkcji. Nie ma więc w tej sytuacji rozwiązań przypadkowych i niedopracowanych. Ilustruje to bateria marki HansGrohe. My niestety z reguły możemy decydować się na krany ciekawiej się prezentujące, jednak niełatwe do utrzymania w czystości. Pomysłem są baterie (zobaczysz) o ostrych, kwadratowych krawędziach, w których elementy są zamieszczane w poziomie. Bardzo ciężki jest czyszczenie takich baterii. Dobre modele mają też obłe kształty, ramię kranu jest rozstawiane lekko pod kątem w dół. Pomaga to w skupianiu kropel, jednocześnie kran nie będzie wymagał stale wycierania.

Nie sugerujemy się wiec tylko designem,ponieważ może nas to zmylić i zakupimy rzecz, która będzie niezręczna w użytkowaniu. Należy przed zakupem przeczytać interesujące informacje na ten temat, np. baterie umywalkowe. Bardzo dużo tego typu artykułów i opinii możemy znaleźć w sieci. Warto więc szukać interesujących artykułów, szukać ciekawych opinii, a przede wszystkim wchodzić na forma internetowe i tam zasięgać język.

Tags: Internet, modele, krany, armatura