Jak urządzić sklep spożywczy, żeby najlepiej robiło się w nim zakupy? O czym koniecznie należy pamiętać?

Posted on 04/04/2022 7:17am

To rzeczywiście spora sztuka, ażeby odpowiednio urządzić sklep. Nie oznacza to jednakowoż, iż niemożliwym jest, żeby to zrobić - powinniśmy poznać kilka zasad, które są za to odpowiedzialne. Przede wszystkim optymalne rozmieszczenie działów pozwoli pokierować klientem w ten sposób, ażeby szukając codziennych produktów obejrzał jak największą ilość towaru.

sklep spożywczy, market
Author: hi-tlz
Source: http://www.flickr.com
Najlepsza powierzchnia sali sprzedaży powinna wynosić 85-100 metrów kwadratowych, natomiast do tego trzeba jeszcze doliczyć 20 metrów kwadratowych na zaplecze. Ten metraż umożliwia zaopatrzenie sklepu w najbardziej potrzebne produkty oraz strefy sprzedaży. Jednocześnie tego rodzaju metraż zapewnia klientowi wygodę poruszania się po sklepie oraz umożliwi przeprowadzenie błyskawicznych i komfortowych zakupów bez niepotrzebnego przeciskania się między półkami.


Nasz klient będzie więc bardzo zadowolony, jak będzie w stanie zrobić zakupy bez trudności, będzie wiedział, w jakim miejscu są komory chłodnicze , gdzie odnajdzie produkty z konkretnego działu, nie będzie tracił czasu na pytanie i chodzenie po sklepie Powierzchnia każdego działu w takim sklepie powinna być dopasowana do specyfiki klienta, jego przyzwyczajeń i oczekiwań. Istotnym elementem jest bardzo dobre pokierowanie klientem w sklepie.


Możemy to na pewno zrobić poprzez zlokalizowanie różnorodnych działów i grup towarowych w taki sposób, żeby klient szukając codziennych produktów był w stanie obejrzeć jak najwięcej towaru. W czasie tych poszukiwań rośnie szansa na zainteresowanie klienta inną gamą produktów. Powierzchnię sklepu jesteśmy w stanie podzielić na różnorodne rejony wyodrębniane w odniesieniu do stylu życia i zachowania kupujących. Produkty najlepiej jak są grupowane według pokrewieństwa handlowego, to sprawia, że możemy stworzyć tzw.

Czy masz ochotę przeczytać analogiczne teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://cukier-krolewski.pl/nasze-produkty/) podobne informacje odnoszące się takiej sprawy - link jest tu.

sprzedaż wiązaną.Klient np. sięgając po płatki śniadaniowe przypomni sobie, aby zakupić mleko. Zrobi to jak będzie ono zlokalizowane w pobliżu. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to z pewnością zwiększamy swoje szanse na dobrą sprzedaż. Pamiętajmy więc, że odpowiednie ułożenie elementów, typu boksy kasowe czy lady , podzielenie sklepu na logiczne działy i rozłożenie tak wszystkich produktów, aby łatwo się znajdowało, spowoduje, iż nasza sprzedaż będzie naprawdę bardzo udana.

Tags: sklep, półki, towar, zaplecze