Jak umeblować niedużą kuchnię - praktyczne rady

Posted on 22/06/2018 2:37am

Małe kuchnie mają bez liku zalet – są urocze, przytulne jak też ciepłe. Niestety z przyczyny niedużej powierzchni funkcjonalność ich bywa ograniczona. Mogą także powodować odczucie ciasnych.
mieszkanie - malowidło
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Jednakże umiejętne rozplanowanie wyposażenia, dobór kolorów jak też odpowiedniego sprzętu AGD pomogą odzyskać utraconą powierzchnię.Kuchnia to wnętrze, w jakim pomieszkujemy codziennie, które kojarzy nam się z rodzinnym ciepłem a także miłą atmosferą. Każdy z nas na pewno marzy o dużej, obszernej kuchni, w jakiej możemy nie tylko przygotować posiłki, ale również je konsumować w gronie rodziny albo poproszonych gości. Niestety metraż pomieszczeń nie zawsze to umożliwia. Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzą sprawdzone metody, za pomocą których w łatwy sposób można wizualnie małą kuchnię przeobrazić w obszerne wnętrze ( ciąg dalszy na http://emmi.pl/ciąg dalszy na ). Przede wszystkim, żeby wizualnie powiększyć kuchnię, należy zadbać o należytą kolorystykę. Jasne barwy dominujące na kuchennych podłogach oraz ścianach przydadzą wnętrzu blasku a także sprawią, że będzie wydawało się ono większe.

Kolejną metodą służącą do optycznego zwiększania mieszkań, a w tym i kuchni jest dobór i rozlokowanie sprzętów. Meble kuchenne na wymiar Warszawa powinny znajdować się w równych liniach, umieszczone w jednym rzędzie. W tenże sposób kuchnia wywołuje odczucie uporządkowanej, przez co o wiele przestronniejszej. Szafy nie powinny być masywne, czarne i przytłaczające. Trzeba zadbać o to, żeby meble kuchenne posiadały jasny kolor. Ich fronty mogą być wykonane z surowców odbijających światło, które optycznie zwielokrotnią kuchenną przestrzeń. Podobnie rzecz dzieje się z frontami sporządzonymi ze szkła. Szafki ze szklanym frontem mogą być od wnętrza podświetlane, co doda wnętrzu lekkości. Nie powinniśmy stosować też wysokiej zabudowy meblowej. Efekt, jaki w ów sposób uzyskamy optycznie zmniejsza przestrzeń.

malowidło - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym trikiem, wykorzystywanym do wizualnego powiększania kuchni, jest sytuowanie nad blatem fototapet z perspektywą - http://emmi.pl/realizacje/zabudowy-kuchenne. Dzięki podobnemu zabiegowi kuchnia będzie robiła wrażenie przestronniejszej. Ze względów praktycznych fototapetę trzeba zakryć szkłem. Ściana przeciwległa winna pozostać jasna.Nie trzeba jej akcentować i dekorować, dlatego że to dodatkowo uwydatni kształt małego pomieszczenia. Najodpowiedniej zakupić meble na wymiar Warszawa jest miastem w którym bez problemu zamówimy tego rodzaju meble.

Tags: sprzęt, pomoc, metody