Jak umeblować małą sypialnię?

Posted on 04/06/2019 8:01am

Alkowa to miejsce szczególnie ważne na mapie naszego domku. Pomieszczenie kojarzące się z odpoczynkiem musi przede wszystkim zapewniać nam zdrowy sen. Ażeby sypialnia spełniała swą funkcję musi zostać odpowiednio urządzona. W niedużym mieszkaniu lub niedużym pokoju ciężko będzie stworzyć aranżację nie tylko funkcjonalną, lecz też oryginalną. Jak sprawić aby niewielka alkowa stała się azylem jak też gustownym wnętrzem jednocześnie?

aranżacja sypialni
Author: Dekoral Fashion
Source: Dekoral Fashion
Urządzając wnętrze małej sypialni musimy pamiętać, że liczy się każdy centymetr oraz optymalnie wykorzystać przestrzeń. Warto także skorzystać z paru trików, jakie pozwolą nam wizualnie powiększyć przestrzeń alkowy oraz sprawić aby nabrała charakteru. Kiedy rozporządzamy wysokim sufitem i mieszkamy w kamienicy możemy sobie pozwolić na antresolę, która pozwoli oszczędzić miejsce a także zapewni wkomponowanie szafy lub biurka. Małe mieszkanko w bloku musimy urządzić tak, żeby połączyć wygodę z funkcjonalnością. Alkowa bardzo często pełni rolę także garderoby. Szafy lub szafki, które pokrywają i są wbudowane w ściany, mieszczą przydatne miejsce na drobiazgi oraz odzienia. Dzięki takiemu wyjściu pozbywamy się nadmiaru przedmioty z otoczenia, niepotrzebnego bałaganu, zaś dzięki lustrom, które mogą zostać umieszczone na przodach szafy, dodamy naszej alkowie centymetrów - komoda olcha.Pamiętajmy, że najistotniejszym fragmentem każdej malutkiej sypialni jest miejsce do spania. Poduchy, koce, a także pościel dodadzą przytulności. W wypadku jasnych ścian dobrym rozwiązaniem są tekstylia w mocnych odcieniach, które przyciągną uwagę w kierunku najistotniejszego sprzętu. Niezłym rozwiązaniem jest także urządzenie sypialni w ciepłych odcieniach np. beżach, które zachęcają do odpoczynku. Do łóżka dobieramy pozostałe sprzęty (dla przykładu komoda olcha). Należałoby w tym miejscu napomknąć, że do łask wracają meble lakierowane
.
oświetlenie
Author: Sigma
Source: Sigma
W małej sypialni dobrze jest zatroszczyć się o dodatki oraz należyte oświetlenie. Sprawdzą się nie tylko ozdobne neony, ale również lampki nocne bądź lampy wiszące - komoda biała połysk. W oknach nie powinno zabraknąć zasłon, firanek bądź rolet, natomiast półkach ulubionych książek. O sukcesie aranżacji niewielkiej alkowy świadczy przede wszystkim rozplanowanie nielicznych mebli, tekstylia i dobrze zaaranżowane ściany.

Tags: sen, szafa, ściana