Jak stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy?

Posted on 12/06/2022 7:49am

Meble do dziecięcego królestwa

Jednocześnie z dorastaniem dziecka zmieniają się jego wymagania i gusta – także jeżeli chodzi o styl pokoju. Spora ilość osób zastanawia się, w jaki sposób urządzić królestwo malucha, aby nie było potrzeby co stale go odnawiać.

pokój nastoalatka
Author: woodleywonderworks
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż podstawowym elementem uniwersalnego wnętrza są odpowiednie meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość . Solidnie zaprojektowane meble dziecięce z całą pewnością wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dopasowane, neutralne kolory umożliwią ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym, nastoletnim. Zważmy, że wyraźne barwy wyposażenia, w przyszłości nie muszą do końca odpowiadać preferencjom kolorystycznym naszych dzieci, natomiast neutralny design zapewni nieograniczoną dowolność przy aranżacji pokoju.

Podobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (https://sklep.kaja-glass.pl/wazony-szklane) do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Jeśli postaramy się o to, by meble dla dzieci były tak praktyczne i nowoczesne, aby w przyszłości mogły z powodzeniem służyć jako meble młodzieżowe, ograniczymy zbędne wydatki. Miejmy na uwadze: neutralna baza zapewnia wiele możliwości!

Przestrzeń, która otacza dzieci, musi być harmonijna. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Zdecydujemy się na jasne, pastelowe barwy ścian. Plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji. Niewymuszone dekoracje spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś użycie naturalnych materiałów (drewno) przyjemnie je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, tak popularny ostatnio skandynawski styl.

Pokój naszej pociechy to miejsce harców, zdobywania wiedzy, zabaw, snu, spotkań z kolegami. Z tego względu oprócz mebli, nie zapomnijmy o dobrym oświetleniu, dostatecznie jasnym i harmonijnie rozproszonym. .

Tags: kolory, barwy, design, akcesoria