Jak przemyślane rozwiązania w urządzeniu biura mogą w korzystny sposób wpłynąć na rozrost firmy i zadowolenie pracowników.

Posted on 06/01/2022 7:56am

Coraz więcej firm zawierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowania swojego biura. Niejednokrotnie już pracodawca całkowicie zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na samopoczucie pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.
akcesoria biurowe
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com
Biuro winno być wizytówką firmy. Urządzając współczesne biuro należy skupić się na branży danej firmy, charakterze właścicieli oraz profilu jaki firma reprezentuje. Aktualnie możemy z pewnością stworzyć biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim dobre wrażenie na ludziach odwiedzających je. Dzięki przemyślanej aranżacji lokalu, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z waszych usług, zwłaszcza jeśli będziesz w posiadaniu odpowiedniego sprzętu (na tej stronie parę przykładów: odpowiednie rzutniki do pisma i slajdów).pracownicy w biurze
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
W nowoczesnym biurze ważni są pracownicy którzy tam pracują. Inaczej urządzimy pomieszczenia dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a odmiennie dla księgowych czy prawników. Ważne jest, aby osoby pracujące tam, mogły utożsamiać się z miejscem pracy. Przestrzeń winna pobudzać korzystnie do postępowania. Słoneczne przestrzenie z silnymi akcentami kolorystycznymi wprowadzają współczesny charakter i design. Urządzając biuro, należy pamiętać o tym, co ma sobą wyrażać. Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to propozycja na nowoczesne biuro. Górują tu monochromatyczne kolory: biały, czarny i szary. Odrobina energetycznej czerwieni doda całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może być ozdobiona strukturą naśladującą beton. Na jej tle możemy ustawić nietypowe biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą pomalowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wysmakowaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie. Przy urządzaniu biura dobrze jest sprawdzić źródła typu - w biurze i w firmie.

Kolejną propozycją może być podobnie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dobrany do pomalowanej na biało dębowej podłogi. Do tego nietuzinkowe, piękne schuttersy, kamienna ściana również w bieli. Jedna ściana może być przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy kolor np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą gustowne dodatki: lampy, oryginalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako mocny akcent, można jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa warstwa farby magnetycznej da nam powierzchnię, po której można pisać nie tylko kredą, lecz też przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić także kącik wypoczynkowy. Dwa wygodne fotele (Zobacz fotele biurowe) w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.

Tags: dodatki, design, biurko, firma