Jak najlepiej zagospodarować otwartą kuchnię?

Posted on 25/10/2020 8:10am

W każdym mieszkaniu niby wszystko jest takie samo. Mamy miejsce gdzie śpimy i gdzie przygotowywane są posiłki i miejsce do kąpieli. Jednak, jeśli chodzi o szczegóły to każde wnętrze mieszkania jest zupełnie inne. Nawet, jeśli na przykład kuchnia będzie otwarta na salon, to i tak w niemalże każdym mieszkaniu pomysł na takie łączenie będzie zupełnie inny.

kuchnia i jadalnia
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem jest zależna od wyobraźni domowników. oczywistością jest, że najpierw należy zwrócić uwagę na metraż każdego pomieszczenia. Jeśli salon jest faktycznie mały, to nie warto dawać do niego wielkiego stołu, przy którym mielibyśmy jeść obiady i kolacje.

Ten artykuł prezentuje niezwykle ciekawe tematy, zatem jeżeli masz chęć zgłębić prezentowany temat bliżej, zobacz również to oficjalne źródło (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/konsole-metalowe/).

Powinniśmy zorganizować w salonie przestrzeń, gdzie da się zjeść deser, ale również będzie można przy okazji usiąść ze znajomymi. Stół nie musi być wtedy duży, ale należy zadbać o to, żeby w kuchni był blat, gdzie będziemy mogli zjeść normalnie posiłek. Można też pomyśleć o czymś na podobę baru, co oddzielałoby kuchnię od salonu. Jednak, gdy salon jest niewielki lepiej zaakcentować przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Chociaż z drugiej strony, żeby całość zdawała się większa można postawić na taką samą podłogę. Tak, więc możliwości jest wiele, a wszystko przy organizowaniu wnętrza rozbija się o dany lokal i pomysły osób, które w danym miejscu zamieszkają.

Kuchnia i salon, jako całość

Jadalnia
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Niesamowicie popularne jest robienie z kuchni i salonu jednego pomieszczenia. Zwłaszcza, kiedy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcą zyskać kilka bonusowych metrów. Czasem już deweloper zadbał o takie połączenie, a kiedy indziej trzeba coś zburzyć, żeby mieć takie rozwiązanie. Oczywiście jest to realne w przypadku, kiedy kuchni od salonu nie oddziela ściana nośna.

Zobacz ten artykuł (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-nocne/nowoczesne/), ponieważ on z pewnością także Cię bardzo zainteresuje. Przedstawia on podobną tematykę, zatem nie czekaj i kliknij tu!

Jeśli nie ma przeszkód to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem okaże się dla nas fajnym pomysłem. Bo jednak należy w odpowiedni sposób wszystko dopasować. Nie można zrobić czerwonej kuchni i postawić na zielony salon, bo wszystko będzie się ze sobą gryzło.

Najrozsądniej przy niewielkim metrażu wybrać jasne kolory, a intensywniejsze barwy wybrać przy kupowaniu dodatków. Dobrze też zastanowić się nad tym czy chcemy, by wszystko stało na wierzchu, czy może jednak lepiej będzie gdybyśmy wybrali do kuchni szafy bez przezroczystych frontów.

Tags: mieszkanie, salon, szafy, pomieszczenia