Jak być bardziej eko?

Posted on 17/02/2019 7:45am

Segreguj resztki jak też ogranicz zużycie wody. Obniż liczbę odpadków produkowanych przez Twe gospodarstwo domowe. Być może czas zająć się kompostowaniem?


Przeczytaj co jeszcze możesz zrobić, aby żyć ekologicznie.


materiał
Author: Tubądzin
Source: Tubądzin


Działania pro ekologiczne są nie tylko modne, ale też niezbędne dla ochrony środowiska naturalnego, w jakim żyjemy my a także nasze maluchy. Nie mamy co prawda wpływu na globalną politykę, jednakże możemy wiele dokonać na własnym podwórku. Okazuje się, że nawet niewielkie, ale za to systematyczne a także przemyślane działania, mogą mieć gigantyczne znaczenie w globalnej skali. Jako rodziciele odpowiedzialni jesteśmy za edukację ekologiczną naszych dzieci. Pamiętajmy, że nasze pociechy są świetnymi obserwatorami jak też najlepiej uczą się poprzez przykład jaki im przynosimy.


nastrój
Author: Anderstil
Source: Anderstil


Jak być bardziej eko? Jedz sezonowo dojrzewające, lokalne wyroby. Wyroby spożywcze, które nie muszą być daleko przemieszczane zawierają mniej konserwantów, zaś ich dostarczenie do marketu wiąże się z niższym zużyciem benzyny.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod tym linkiem oraz czytaj więcej żyrandol do salonu na ten temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Jarzyny i owoce sezonowe, dojrzewając w warunkach środowiska naturalnego, zawierają sporzej składników naturalnych, natomiast ich wyprodukowanie nie łączy się z dodatkowym kosztem energetycznym. Wskazane jest znaleźć w swej okolicy rolnika, jaki w sposób ekologiczny produkuje jedzenie mleko, jajka albo warzywa. Zatroszczmy się o odpowiednią dietę, jaka musi nie tylko dostarczać dzieciom odpowiedniej ilości energii jak też materiałów budulcowych, ale także składać się z artykułów jak najmniej przetworzonych, gdyż nie mieszczą one konserwantów, barwników jak też pozostałych chemicznych środków. Nie wszystko musi być nowiuteńkie. Wyprodukowanie nowej kreacji, zabawek, bądź opakowań wiąże się z energetycznym kosztem.
Ekologicznie myślący rodzice, w miarę możliwości powinni sięgać po towary, jakie możemy stosować wielokrotnie – odzież, bądź zabawki, z jakich dzieci szybko wyrastają, możemy podarować zaprzyjaźnionej rodzinie etc. Wyekwipuj się w pojemniki do segregacji odpadów po czym zacznij segregować śmieci.

Tags: materiał, dzieci, pojemniki, życie