Fototapety, czyli jaki podkład na ścianę wybrać do swojego pokoju?

Posted on 20/02/2021 7:46am

Fototapety przedstawiają dziś po prostu wszystko. Od abstrakcyjnie wyglądających mozaik barw, przez pejzaże i największe zabytki świata po zdjęcia historyczne w czarno-białym i przygotowane wcześniej grafiki i gify.
To świetny sposób na zmienienie obecnego układu poprzez jego ożywienie. Kojarzy się nie tylko z pokoikami dla małych dzieci, które oklejone są baśniowymi postaciami i lekkimi, wrażliwymi na receptory dzieci kolorami w kojących odcieniach. Jakkolwiek jednak taka jest specyfika pomieszczeń dla najmłodszych pociech; ich świadomość potrzebuje odczuwać bezpieczeństwo i bajkowość. A takie warunki z pewnością spełniają fototapety.


fototapeta
Source: demur.pl
Fotografia lub zamawiane grafiki na duże ściany? Dzisiejsza technika nie sprawia wykończeniowcom wnętrz żadnych problemów w tej kwestii. To co wyląduje na ścianie ma spełniać wymagania – aparaty które robiły zdjęcia powinny mieć w gabarytach po kilkanaście megapikseli a do tego dobrą optykę. Cała reszta, z wyeliminowaniem punkcików, dopasowanie do warunków wnętrza, leży w gestii wykończeniowców. Uznane firmy zajmujące się tapetami potrafią doradzić jak wybierać odpowiednie fototapety do naszych wnętrz - więcej fototapet zobaczysz tutaj na twoje-fototapety.pl.

fototapeta
Author: Fototapeta4u.pl
Source: Fototapeta4u.pl
Najpopularniejsze i najtańsze w produkcji i zakupie są na pewno fototapety foliowe. Są niczym innym jak naścienną naklejką.

Na pewno zaciekawi Cię ta niezła strona (https://sklep.kunszt.pl/stoliki-i-lawy-c-2.html) na opisywany temat, więc nie czekaj - kliknij tu i zobacz więcej na taki temat!

Jest łatwa do zdrapania. Wydrukowane na poliestrowych tkaninach są materiałem samo przyklejającym, stosowanym do gładkich, nieskomplikowanych powierzchni. Okleimy nimi również meble, półki, szyby. Ich zaleta to uniwersalność i łatwość w ściągnięciu. Wystarczy umiejętnie podważyć folię, ściągnąć i… oklejać inne miejsce

Zdecydowanie odporniejsze na szorowanie czy kontakt z wodą są fototapety winylowe. Stosuje się je w kuchniach, między półkami i zlewozmywakami oraz w łazienkach, gdzie narażone są na częsty kontakt z wodą. Laminowe fototapety są świetnym wyborem do sypialni, ale też do roboczych przestrzeni między półki w kuchni. Winyl jest zaś materiałem służącym na lata, lecz nie nadaje się na fototapetę dla całej ściany. Ma on właściwości, które nie gwarantują swobodnego oddychania ścianie. Jest jednak bardzo trwały, najmocniejszy z wymienionych tworzyw pod fototapety, przez co gwarantuje nieścieralność przez długie lata.

Tags: zdjęcie, wnętrze, fototapeta