Familijne garden party bez banałów i nudy w jadłospisie, czyli czym miło zaskoczyć przybyłych gości

Posted on 22/06/2018 10:09am

Sierpniowe dni, a zwłaszcza popołudnia, sprzyjają wspólnemu biesiadowaniu. Najczęściej członkowie rodzin bądź przyjaciele spotykają się na zbiorowym grillowaniu. Tego typu garden party jest w naszym kraju niezwykle popularne, a wspomniana popularność z każdym rokiem rośnie i dzisiaj już chyba żaden obywatel nie wyobraża sobie dni wolnych od pracy bez porządnej porcji grillowanej kiełbasy.
Zakupy według listy niezbędnych produktów
Author: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Source: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Tego typu daniom poświęca się przynajmniej jeden rozdział w książce kucharskiej, a i internet pęka w szwach od wskazówek tyczących się przyrządzania potraw z gazowego grilla. Tymczasem spotkanie w kameralnym gronie wcale nie musi odbywać przy stole bogato zastawionym ciężkostrawnymi smakowitościami. Gdy na zewnątrz panuje niewyobrażalny skwar, to właściwie nie mamy chęci na konsumowanie jakiś wymyślnych lub wykwintnych dań. Zresztą podobna reguła będzie dotyczyć deserów - zamiast podawanego na ciepło tradycyjnego sernika z brzoskwiniami, z wielką ochotą zjemy lody waniliowe. Natomiast panie po kuracji oczyszczającej organizm z pewnością przygotują coś wyjątkowego, a jednocześnie bardzo prostego w wykonaniu.

Desery owocowe, jeśli są tylko właściwie przyszykowane, zrobią furorę na gościach zaproszonych na garden party, gdyż ani panowie, jak i panie zupełnie nie spodziewają się tego typu dań. A w końcu lipiec albo nawet wrzesień to miesiące największych zbiorów. Najmniej skomplikowana wersja deseru owocowego to po prostu kawałki jeżyn, śliwek czy wiśni polane najzwyklejszym jogurtem naturalnym albo kefirem - niektórzy taką mieszankę jeszcze zmiksują i tak otrzymają pożywny i orzeźwiający napój. Natomiast żony gospodarzy, które gotują już ponad dwanaście lat podadzą desery owocowe (LInk) z dodatkiem wymyślnych składników. Chociaż że owoce najlepiej jeść, by tak powiedzieć, na surowo, to śmiało możne je, na przykład, ugotować na parze, a potem polać ciemną czekoladą i posypać wiórkami kokosowymi, żeby posmakowały prawdziwym łakomczuchom.
Author: www.open-bar.pl
Na takich spotkaniach pod chmurką zazwyczaj królują napoje alkoholowe z wyśmienitym piwem na czele. Zaproszeni nie będą kryć zaskoczenia, jeżeli na stole pojawią się kieliszki z innym napojem. Otóż można zaserwować drinki bezalkoholowe, zarówno zamiast piwa, jak i coli. Przyrządzenie tego napoju jest niezwykle łatwe - jego bazą są soki owocowe bądź z warzyw, do których dolewa się np. tonik. Kogo charakteryzuje nieprzeciętna inwencja twórcza, ten poda takie drinki bezalkoholowe , które będą wyglądać identycznie, jak te z likierem czy innym gatunkiem alkoholu.

Tags: owoce, soki, upał, skwar