Fala uderzeniowa stosowana jako zabieg wskazany przy skręceniu kolana

Posted on 06/03/2021 8:08am

Wielu ludziom fala uderzeniowa kojarzy się z żywiołem prowadzącym do strasznych konsekwencji, ale w obecnych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową z metodą leczenia. Fala uderzeniowa jest stosowana jako zabieg leczniczy. W jaki sposób? Tak, więc jest, to nowatorska terapia, która ma przyspieszyć proces zdrowienia. Konieczna jest właściwa aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka szybciej się odnawia.

złamana noga
Author: John Swindells
Source: http://www.flickr.com
tego typu terapia może być stosowana w niektórych urazach między innymi przy urazie obręczy barkowej, kolana czy łokcia. Poza urazami konkretnych stawów, możemy też zastosować sposób na "fale uderzeniowe" przy bólach ścięgien. Koszt jednego zabiegu to około sto złotych.

Skręcenia mają to do siebie, że po każdym kolejnym skręceniu, czas powrotu do zdrowia jest krótszyNasz organizm jest tak skonstruowany, że musimy na niego bardzo uważać. Jeżeli, więc chcemy rozpocząć trening wyczynowy, trzeba dowiedzieć się jak należy się rozgrzewać i co robić po treningu. Nie wspominając nawet o tym, że musimy wiedzieć, jak odpowiednio robić poszczególne ćwiczenia. Kiedy przeciążamy stawy, możemy mieć potem sporo problemów. Zresztą źle robione ćwiczenia mogą doprowadzić np. do skręcenia kolana . Kontuzja stawu kolanowego jest bardzo bolesne i powrót do sprawności może wykluczyć nas z ćwiczeń na spory czas. Najczęściej musimy po prostu uważać i oszczędzać kolano oraz używać opaski uciskowej. Jednak konkretne opcje przedstawi nam lekarz ortopeda. Może on polecić nam np. metodę fali uderzeniowej. Nie jest to najpopularniejszy sposób leczenia skręcenia kolana, ale pomaga on szybciej wyjść z kontuzji. Ale to lekarz powinien po zbadaniu stopnia skręcenia kolana przedstawić nam taka opcję.Nie powinniśmy działać na własną rękę, bo to może nam tylko zaszkodzić. Poza tym wszystkie osoby w gorącej wodzie kąpane, niech pamiętają, że ustalone przez lekarza trzy tygodnie nieobciążania kolana to trzy tygodnie.

Jeśli opisywany artykuł jest według Ciebie interesujący, ta strona (https://www.calypso.com.pl/elford/klub/calypso-fitness-czeladz-grodziecka/trenerzy/) z pewnością także będzie warta Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam analogiczne wiadomości.

Sporo osób popełnia błąd, bo wydaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to znaczy, że wszystko jest w porządku i możemy wracać do treningów. W taki sposób możemy doprowadzić do urazu stawu kolanowego, który będzie trzeba leczyć jedynie przez operację.

Tags: urazy, ćwiczenia, Leczenie, ortopeda