Facet w kuchni? To właściwie żadna nowość, potwierdzają to liczni szefowie kuchni.

Posted on 29/07/2019 7:12am

Jak to jest, iż mężczyźni brani są za kuchennych niechlujów, a wielu z nich piastuje stanowisko szefa kuchni? Trochę dziwne, może troszeczkę. Zauważmy bowiem, że jeśli zastanowimy się nad tą profesją to zaraz na myśl przychodzi nam gość, który – co prawda – naturalnie pasuje do określenia „szef”, lecz jednocześnie korzystniej się wpasowuje w tę rolę. Czyżby tak jest, bo mężczyzna ma mocniej rozwinięte cechy przywódcze niż kobieta czy za tego typu zagadką kryje się inna odpowiedź?
kuchnia
Author: Leon Brocard
Source: http://www.flickr.com
W telewizji również tak to się prezentuje, w programach kulinarnych, mocno aktualnie popularnych szefem kuchni jest mężczyzna. Jest jeden wyjątek, mowa o programie, w którym pierwsze skrzypce gra pani, która odwiedza wybraną restaurację i obraca ją do góry nogami. Nie mamy jednocześnie na myśli programów kulinarnych, w których jest kobieta przebrana w fartuch pokazująca jak coś zrobić na obiad.

Sprawdź ten odnośnik - ta wskazówka z serwisu (https://elektryczne.eu/) odkryje zupełnie nową porcję wiadomości na temat, który może okazać się warty zgłębienia.

To nie ten poziom, ponieważ jeśli pomyślimy o kuchni to właśnie widzimy kobietę, ale jak już o zarządzaniu w kuchni to mężczyznę. Takiego typu, co rządzi całym kuchennym porządkiem, który oznajmia z przekonaniem, iż czegoś brakuje w zupie, że to musimy wrzucić do malaksera, takiego, co robi prawdziwy użytek z akcesoriów do kuchni, co zarządza kuchnią, jak własną firmę. Fajna oferta znajduje się tu - .


Być może bierze się to z naszej kultury, w której mężczyzna raczej jest głową rodziny, staje na czele korporacji i pozostałych organizacji, piastuje najwyższe funkcje w państwie. Być może, faktem jest jednocześnie to, iż w tak niby kobiecej dziedzinie jak gotowanie, mężczyzna niejednokrotnie świetnie daje sobie radę. Myślę, że trudno wskazać tak naprawdę jeden powód, czemu właśnie tak jest. W tym miejscu podkreślić, że mężczyźni są dokładni i dobrze umieją zaplanować czas. Dodatkowo są też zwolennikami nowych gadżetów i wybierają pomocne akcesoria kuchenne.
kuchnia
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Nie można również lekceważyć argumentu, jakoby mężczyźni byli istotnie wspaniałymi kucharzami, jednak to samo można przecież powiedzieć o kobietach. Wydaje się też, że do tej pory nie było w związku z tym żadnych nieporozumień. Raczej jednak jak i druga strona, kobiety, jak i mężczyźni właściwie się czują w tym układzie. Nie ma sytuacji jak w naszej rodzimej polityce, gdzie kwestia parytetów odgrywa naprawdę ważną rolę. Może jednakowoż i w takich kuchennych sprawach pojawią się wątpliwości i to kobiety zaczną skarżyć się, iż mężczyźni mają za wielką władzę? Kto wie, zobaczymy co przyniosą przyszłe lata.

Tags: kuchnia, gotowanie