Żeliwo - tworzywo niedoceniane podczas gotowania

Posted on 11/06/2020 8:34am

Mimo iż żeliwo jako takie znane jest ludziom od dziesiątek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat zastępowały inne stopy. Jednakże dziś patelnie z teflonem stają się coraz mniej popularne, a wraca się do takich garnków, które służyły do gotowania naszym prababciom.


Ten swoisty powrót do przeszłości owocuje tym, iż dania przyrządza się szybciej, a oprócz tego są znacznie smaczniejsze.


stworzone
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com


Naczynia żeliwne na pewno muszą mieć swoje miejsce w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy gotujemy dla paru osób czy też jesteśmy właścicielami ogromnej restauracji. Oczywiście są nieco droższe niż ich odpowiedniki wykonane z teflonu, ale ten wydatek się zwróci - jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka teflonowych. To udowodniona prawa. Poza tym takie naczynia sprawdzą się na wszelakich palnikach, na przykład gazowych oraz indukcyjnych, a także można je wykorzystywać w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Zupełną podstawą jeżeli chodzi o naczynia wykonane z takiego materiału jest garnek żeliwny - kompletna podstawa wyposażenia dowolnej kuchni. Takiego typu garnki da się kupić praktycznie w wszelkich rozmiarach, typach i stylach, że z pewnością każdy fan gotowania odszuka coś idealnego dla siebie - ekspres bugatti.
Opłaca się zainwestować w doskonałej jakości naczynia stosowane w naszej kuchni - bez wątpienia dobrze wpłyną one na smak naszych dań. Żeliwo wykorzystuje się nie jedynie do wykonywania garnków czy też patelni, na jakich można smażyć na oleju - fani niskokalorycznego jedzenia również znajdą coś odpowiedniego dla siebie, coś jak przykładowo patelnia grillowa żeliwna.


Przygotowywane na niej potrawy posiadają znacznie mniejsze ilości tłuszczu oraz smakują wybornie. Patelnia ta jest łatwa do utrzymania w czystości, można ją także wykorzystywać w każdego - bugatti vera typu piekarniku do zapiekania.

Tags: piekarnik, zakup, fan