Drylownice do wiśni

Posted on 21/06/2018 10:11pm

Ludzie, którzy respektują naturalne właściwości owoców i kochają stosować je w swojej kuchni w różnorodnych formach, muszą zmierzyć się z kwestią usuwania pestek, która jest niełatwa i nieporęczna. Czynność ta nie tylko zajmuje nasz czas, ale od czasu do czasu również i dużo wysiłku. Owoce intensywnie zabarwiają skórę dłoni, a wydrążone niedoświadczoną ręką dodatkowo tracą swój piękny wygląd i gorzej prezentują się w deserach czy ciastach.
Drylownice do wiśni
Source: garneczki.pl
Rewelacyjnym rozwiązaniem tych wszystkich kłopotów są dostępne na rynku drylownice. W większości przypadków używa się drylownice do wiśni (przykłady zobaczysz tutaj: ) – owoc ten, z uwagi na swoją strukturę, powoduje albowiem mnóstwo problemów z usuwaniem pestek.

Drylownica do wiśni sprawdzi się jak najbardziej również rewelacyjnie do czereśni. Wydrążone przy jej użyciu owoce będzie można już bez jakichkolwiek problemów zastosować do produkcji ukochanych domowych przetworów – wszelkiego rodzaju dżemów, marmolad, powideł, kompotów oraz win i nalewek. Owoce będą dekoracją słodkich deserów, a również pysznych ciast – placków, tart, serników, a również efektownych tortów. Drylowane wiśnie wyjątkowo często stają się świetnym akcentem wykwintnych torcików z ciemnego, czekoladowego ciasta. Drylownice ręczne są banalne w obsłudze, a ich dodatkowym plusem pozostają niewielkie gabaryty, które powodują, że znajdzie się dla nich miejsce we wszystkich, chociażby najmniejszych kuchniach (zmieszczą się w zwyczajnej szufladzie na sztućce). Ręczna drylownica na ogół wykonana jest z tworzywa bakelitowego z elementami ze stali nierdzewnej albo chromowanej. Można ją prędko wymyć, nieraz nawet w zmywarkach do naczyń. Odrębnym przyrządem do ręcznego drylowania owoców jest specjalna drylownica do jabłek, która służy do usuwania gniazd nasiennych nie wyłącznie z jabłek, ale też np. z gruszek (zobacz także produkty do owoców i warzyw).

Drylownice automatyczne to natomiast rozwiązanie dla kuchni o większych gabarytach. Zazwyczaj składa się je i przytwierdza do blatu stołu na czas stosowania. Powiększa to równowagę urządzenia i zapobiega jego przemieszczaniu się. Mechaniczna drylownica wyposażona jest w tłok, przydatny podajnik na owoce i dodatkowy zbiorniczek na pestki. Jej ostrza przeważnie zrobione są ze szlachetnej stali nierdzewnej. Wśród mechanicznych drylownic na rynku ukazują się drylownice do śliwek. Są one bardzo przydatne, gdyż śliwka to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych do domowych przetworów owoców. Własnymi rękami przyrządzone powidła śliwkowe są niepowtarzalne, podobnie wyśmienite, lekko kwaśne kompoty czy ciasteczka kruche lub drożdżowe z dodatkiem śliwek.Drylownica do owoców z pewnością spełni również swoją funkcję np. jako drylownica do oliwek. Wydrylowane czarne i zielone oliwki są jednym z ulubionych elementów przeróżnych przystawek, sałatek (szczególnie lubianej sałatki greckiej), a także np. wytrawnej tarty czy pizzy. Warto zaopatrzyć się w przydatną i wielofunkcyjną drylownicę, która uprości nam różne kuchenne czynności.

Author: A.Z.