Domowe aranżacje – poszukujmy na bieżąco nowych inspiracji

Posted on 06/05/2020 9:17am

Sednem każdego domu są ludzie, jacy w nim mieszkają oraz przedmioty, które się w nim znajdują. Zapewne każdy z nas przyzna, że rzeczy mają swego rodzaju moc odmieniania specyfiki danego miejsca. Jeżeli zatem chcielibyśmy, by nasze wnętrza tchnęły nowym powiewem, to dobierzmy do nich coś, co będzie pięknie się komponowało z pozostałą resztą. Takie czynności nie oznaczają gruntownego przemeblowania. Warto zauważyć jednak, że zwykle tego rodzaju detale jak chociażby nowe zasłonki, pozbycie się starego dywanu, wstawienie kwiatów do wazonu, czy zainwestowanie w nową lampę może wyraźnie odmienić wygląd całego wnętrza. Jeśli więc poszukujemy sposobów na to, by żyć w lepszej przestrzeni, to być może nawet niewielkie dodatki do domu sprawdzą się i odmienią nasze wnętrza.

kwiaty - dekoracja mieszkania
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Żeby rozpocząć swoją przygodę ze zmianą wystroju konkretnego wnętrza, trzeba wiedzieć, że bez poszukiwania inspiracji, czyli bez jakiegokolwiek przygotowania, nawet najpiękniejsze figurki ceramiczne mogą być niewłaściwie skomponowane z resztą otoczenia. Dlatego właśnie tak istotne jest to, by zatroszczyć się o kompleksowe podejście do tematu - PINAKOTEKA. Tym sposobem łatwiej będziemy mogli dobierać różne elementy i tworzyć z nich coś ciekawego i pięknego zarazem. Nasze mieszkanie, czy dom nie muszą być już nudnymi wnętrzami pełnymi staroci, gdyż dodatki do domu mogą wyraźnie odmienić wizerunek nawet bardzo ponurego lokum. Nasze gniazdko powinno być tak urządzone, by wszyscy jego mieszkańcy jak najlepiej się w nim czuli, stąd też też przed zabraniem się za zmiany ustalmy z innymi domownikami, czy wyrażają na nie zgodę.Dekoracja stołu
Author: Porto Bay Events
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli faktycznie rozpoczniemy swoją przygodę z dekorowaniem, to na samym wstępie możemy mieć wiele problemów z tym, by jakikolwiek efekt końcowy był zgodny z naszym zamysłem. Nie bez kozery wzięła się mądra propozycja mówiąca, że podczas urządzania danego pokoju, powinniśmy go najpierw wyczyścić z różnych nieprzydatnych elementów - więcej o autorze. Stare rzeczy, nieużywane drobiazgi, nieładne detale - to wszystko winno znaleźć się w koszu na śmieci. Pozbądźmy się sentymentalizmu, a w naszym otoczeniu zrobi się ładniej, gdyż nowe figurki ceramiczne, zasłonki, wazony, świece i inne komponenty razem, stworzą coś zupełnie wyjątkowego, co podbije nasze serca.

Tags: dom, Wnętrza, świece