Dom w stylu folklorystycznym, czyli które elementy wykorzystać, by trochę ożywić charakter naszego domu

Posted on 11/03/2022 7:47am

Folklorystyczny styl odznacza się mnogością barw i nadruków – dlatego też jest często używany po to, aby nieco ożywić wnętrze ponurego i szarego domu. Motywy sugerowane sztuką ludową sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej wesołe, co z pewnością znajdzie odbicie w samopoczuciu znajdujących się w nim osób. Jakie akcesoria opłaca się zastosować, by wnętrze naszego domu zyskało bardziej żywy wyraz?

ogląd - mieszkanie
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Dodatkami, na które trzeba zwrócić wyjątkową uwagę są meble. Dobrze jest zatem zainwestować w wygodne pufy ekologiczne czy stoły (sprawdź koniecznie stół drewniany z metalowymi nogami) wykończone folkowymi printami – utworzą one w pomieszczeniu domową, wyjątkową atmosferę, sprzyjającą spędzaniu czasu wolnego w gronie rodzinnym, dowiedz się więcej. Co jest jednakże najważniejsze, pufa folk pięknie wkomponuje się nie tylko w pomieszczenia utrzymane w tym stylu, lecz także w bardziej nowoczesne lub klasyczne wystroje. Sprawi to, że nawet dom urządzony w zupełnie innym stylu może uzyskać ozdobny, folklorystyczny detal, który wprowadzi do niego nieco bardziej radosny klimat. Dodatkowo pufy ekologiczne są zwykle wykonywane z naturalnych materiałów, które są proste w czyszczeniu, co stanowi dużą zaletę dla osób kochających porządek.

wyobrażenie - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pufa folk czy stół wykończony ludowym wzorem nie pasują do reszty naszego pomieszczenia, możemy wybrać troszkę mniej rzucające się w oczy elementy. Godnym przemyślenia pomysłem są np. małe obrazki z folkową tematyką, umieszczone na jednej ścianie w formie niebanalnej kompozycji. Możemy także wykorzystać doniczki do kwiatów, zdobione kolorowymi nadrukami, które są sugerowane ludową sztuką i przyrodą. Dodatki te nie będą się rzucać w oczy, jednakże zadbają o to, by klimat domu nieco się ożywił i nabrał bardziej wesołego charakteru.
Jak widać wcale nie potrzeba drastycznych zmian, by wpłynąć na zmianę wystroju naszego domu. Zwykle nawet najmniejszy szczegół może przynieść niebanalny efekt, jeżeli tylko odpowiednio go wybierzemy i ładnie zaaranżujemy na tle zwykłego wystroju pomieszczenia.

Tags: meble, dekoracje, czas, wnętrz, ludowy, charakteru