Czy powinniśmy zainwestować w szafę do zabudowy? Jak wyglądają jej zalety i wady, co korzystnie wiedzieć?

Posted on 29/08/2018 6:20pm

Szafa jest jednym z najbardziej istotnych mebli w twoim domu. To w niej przechowujesz wszystkie swoje ubrania, które tak starannie wybierasz. Szafa to też inne pomieszczenia, zwłaszcza kuchnia, w tym miejscu jest nieodzowna. Warto więc dobrze zastanowić się nad doborem tego mebla.
Tradycyjne szafy wolnostojące sprzedawane są zazwyczaj w komplecie z regałami oraz komodami, tworzą one jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.

moja wymarzona kuchnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Wiadomym jest, jeżeli mamy potrzebę kupna samej szafy, nie będziemy posiadali z tym większego problemu. Producenci zapewniają wiele modeli, które nie wchodzą w skład kompletu. Jednakże czy szafa wolnostojąca jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem od tej do zabudowy? Czym różnią się zwykłe szafy od takich do zabudowy? Szafy - przejdź do strony - do zabudowy, czyli po prostu wnękowe, to najzwyczajniej szafy robione na wymiar i na stałe, przykładowo szafka na wymiar do kuchni - . Tego mebla nie przesuniesz, gdyż jego cała konstrukcja jest oparta na ścianach oraz suficie, a co za tym idzie jest do nich umocowana. Szafy wolnostojące, jak sama nazwa wskazuje, stoją samodzielnie i są mobilne, więc zawsze można je przesunąć.Szafy wnękowe dostosowane są do wymagań zamawiającego. Tworzone są na wymiar, czyli idealnie będą dopasowane do miejsca, w jakim chcesz je postawić. Nie będziesz mieć problemu z brakującymi albo wystającymi elementami. Materiały, z których są zrobione, także leżą w gestii zamawiającego. Możesz wybrać rodzaj oraz kolorystykę drewna żyrandole (więcej opinii na ten temat) metalu. Podejmiesz decyzję, które drzwi będą dla ciebie bardziej komfortowe: przesuwane lub otwierane w standardowy sposób.
Zawartość takiej szafy, co oznacza wszelkie półki, przegródki lub wieszaki ustala klient. Przystosuj ich ilość i wielkość do swoich wymagań. Każda półka może mieć odmienną wielkość, a wieszaki mogą być zlokalizowane na różnych wysokościach. To bardzo komfortowe z powodu różnorodności wymagań każdego z nas.

Z pewnością jednym z największych minusów szafy wnękowej pozostaje jej cena. Za szafę do zabudowy powinniśmy zapłacić dużo więcej niż za wolnostojącą. Co więcej, nie da się jej już przesunąć, co powoduje, że trzeba być w stu procentach pewnym takiego rozwiązania. Jak często zmieniasz aranżacje pokoju lub kuchni, to będzie ona raczej złym rozwiązaniem. Szafy wnękowe są bardziej masywne i mogą wyglądać nieco topornie, a to za sprawą przestrzeni jaką zajmują.

Tags: odzież, ubrania, metal, producent, cena, mobilne