Co powiesz na szkło w aranżacji Twojego wnętrza? Zobacz, jakie możliwości zapewnia ten niezwykle solidny i stylowy materiał

Posted on 21/11/2021 5:42am

Mity są bardzo silne, ich pozycja jest bardzo trwale określona. Zachowujemy je w pamięci i w późniejszym czasie bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest na pewno w kwestii szkła w planowaniu wnętrz. Na samo to słowo, każdy może pomyśleć, że to przecież zbyt kruchy materiał, że z pewnością się nie nada. A wynika to z tego, że ze szkłem zbyt często się spotkaliśmy. Zwyczajnie, każdemu coś kiedyś szklanego się zbiło, w taki dokładnie sposób myślimy o tym, jak o czymś kruchym, co z pewnością nie spełni swojej roli w urządzaniu wnętrz. Jak obrazują jednak przykłady, to nic innego, jak stereotyp, który nie ma pokrycia w rzeczywistości.


kuchnia
Author: Villa Glass Studio
Source: Villa Glass Studio
Takie stereotypy warto dementować, a najkorzystniejszym do tego sposobem będzie zastosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym wcześniej nie pomyśleli.Co powiesz na ściany, balustrady, schody lub blaty kuchenne. Szkło coraz częściej wygrywa ze standardowymi tworzywami wykończeniowymi w nowoczesnych kuchniach, łazienkach, ale też odmiennych pomieszczeniach. Coraz więcej osób wybiera balustradę-ścianę ze szkła. Takie zastosowanie ma wiele zalet, a najistotniejszą z nich jest uzyskanie dużych, gładkich tafli o gładkiej fakturze oraz niezwykłych walorach wizualnych.

Uzyskane dzięki temu rezultaty wizualne usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Szklane pustaki i luksfery mogą być bardzo funkcjonalnymi ścianami działowymi. Mogą delikatnie przepuszczać światło, a równocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Jeśli więc marzysz o oryginalnym dzieleniu przestrzeni, to zrobienie takiej ścianki będzie doskonałym rozwiązaniem. Otwartą na salon kuchnię jesteśmy w stanie wyodrębnić z przestrzeni szklanymi,
kuchnia
Author: KAM
Source: KAM
przesuwnymi powierzchniami. W takiej sytuacji żaden kuchenny rozgardiasz nie jest przerażający, ponieważ w prosty sposób możemy go zasłonić.


W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to otworzyć, aby powiększyć wnętrze i jednocześnie ułatwić korzystanie z niego bez żadnych problemów. Co więcej, obecne trendy w aranżacji wnętrz to również odważne i doskonale dobrane materiały wykończeniowe. Jeśli chodzi o użycie szkła to doskonałym wykończeniem ściany jest szybka z dekoracyjną grafiką. A jeżeli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci wdrożyć szkło do Twojego mieszkania masz możliwość wynająć firmę. Najlepiej znaleźć ją drogą internetową, wpisując w wyszukiwarce na przykład szkło do kuchni Wrocław - kliknij tutaj.

Tags: szkło, wnętrze, kuchnia