Urządzasz kuchnię? Pomyśl nad możliwymi sposobami zabudowy piekarnik

Posted on 20/06/2017 7:25am

Jeśli jak większość rodzin sporą część czasu spędzasz w kuchni, powinieneś pomyśleć nad jej odpowiednią aranżacja, aby kucharzyć z chęcią. Jednym z najważniejszych pytań jest sposób zainstalowania piekarnika, który jest powszechnie wykorzystywanym sprzętem podczas sporządzania dań. Bez względu na to, jakiego producenta piekarnik wybierzesz, na przykład piekarnik Beko, możesz wybrać dwie podstawowe metody na jego zabudowę.
kuchnia
Author: Brent Eckley
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza metoda to piekarnik do zabudowy zamontowany pod blatem - Bosh. Jest to często wybierane rozwiązanie, przede wszystkim w mniejszych kuchniach, gdy nie mamy zbyt dużo możliwości na rozmieszczenie mebli. Nad piekarnikiem na ogół umieszczana jest płyta do gotowania, np. płyta gazowa, co wspólnie z piekarnikiem stwarza miejsce do gotowania i do pieczenia. Jeżeli mamy większą powierzchnię do wykorzystania, dobrze jest wybrać bardziej innowacyjne rozwiązania i usytuować piekarnik na wysokości oczu. Dobrze jest umieścić go przy innych urządzeniach, w tym mikrofali, dzięki temu tego typu sprzęty będziemy mieć w jednym miejscu, w drugiej części kuchni zaś można urządzić miejsce do sporządzania potraw. W tym przypadku najlepiej sprawdza się układ wyspowy. Na wyspie można też przekąsić szybki lunch czy podać dla pociech kolację, podczas gdy my będziemy szykować obiad na kolejny dzień. Na jakiej wysokości zainstalować piekarnik? Zależy to głównie od osobistych preferencji, ale szczególnie dobrze sprawdza się wysokość kilka centymetrów poniżej łokci, by można było bez problemu wkładać i wyjmować dania. Z wiekiem coraz ciężej jest nam się schylać, a i wsadzanie blach do zbyt wysoko ulokowanego piekarnika może sprawiać spore trudności. W ostatnich czasach powszechne jest instalowanie piekarników w zabudowie szafkowej, co umożliwia świetnie wykorzystać przestrzeń oraz mieć po ręką różne naczynia konieczne do pieczenia, np. brytfanki.kuchnia i jadalnia
Author: RikkisRefuge Other
Source: http://www.flickr.com
Rozmyślając o kuchni powinieneś kupić także pochłaniacz kuchenny, pozbywający się zapachu i wilgoci, jakich nie można się uniknąć podczas gotowania - http://www.ceneo.pl/Okapy. Trudno byłoby się bez niego obyć, a dzięki bogatej ofercie i różnym modelom okapów każdy klient kupi taki, jaki będzie odpowiadać aranżacji jego kuchni. Jeżeli np. masz kuchnię otworzoną na salon, zdecyduj się na okap szczelinowy, jaki nie brudzi się tak jak zwykły okap, toteż wygląda atrakcyjnie.

Tags: kuchnia, aranżacja, sprzęty